Ιταλία: Νίκη για Κρεμόνα με φοβερό Ίθαν Χαπ!

2019-11-24T22:38:59+00:00 2019-11-25T00:34:59+00:00.

24/Nov/19 22:38

Ο Ίθαν Χαπ ήταν τρομερός για την Κρεμόνα και την οδήγησε σε σημαντική νίκη, ενώ με θετικό τρόπο ολοκλήρωσε και η Βενέτσια του Μάικ Μπράμου τις υποχρεώσεις της, για την 10η αγωνιστική της LegaBasket.

Η Κρεμόνα που απέκτησε δανεικό από τον Ολυμπιακό τον Ίθαν Χαπ, υποδέχθηκε την Τριέστε για την 10η αγωνιστική της LegaBasket, κερδίζοντας σχετικά εύκολα με 88-78.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στις τρεις περιόδους του, όμως στο τρίτο δεκάλεπτο η Κρεμόνα πετυχαίνοντας 28 πόντους και αποκτώντας διψήφιο προβάδισμα “κλείδωσε” την σημαντική νίκη.

Ο δανεικός φόργουορντ/σέντερ από τον Ολυμπιακό, ήταν απολαυστικός αφού σε 29 λεπτά συμμετοχής έκανε ένα εντυπωσιακό double double, με 19 πόντους (9/15 δίποντα), 11 ριμπάουντ και 4 ασίστ, ενώ επίσης για την Κρεμόνα ξεχώρισε και ο Ρουζίερ με 16 πόντους, 3 ασίστ και 3 ριμπάουντ.

Με την άμυνα… νίκη για την Βενέτσια του Μάικ Μπράμου!

Με νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της για την 10η αγωνιστική και η Βενέτσια του Μάικ Μπράμος, κερδίζοντας εντός έδρας με 79-69 την Τρέντο.

Οι νικητές με εξαίρεση το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα, έπαιξαν εξαιρετική άμυνα και τελικά πήραν άνετα το πολυπόθητο ροζ φύλλο αγώνα.

Καλύτεροι για τους νικητές ήταν, Ουάτ με 16 πόντους και 8 ριμπάουντ και ο Ντέι με 10 πόντους, 7 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ενώ ο Μάικ Μπράμος σε 25 λεπτά που βρέθηκε στο παρκέ, είχε 3 πόντους με 1/6 τρίποντα και 1 ασίστ.

Photo Credit: Legabasket.it