Ράπτορς-Μπουλς 129-102: Χτίζουν σερί οι πρωταθλητές – Η Βαθμολογία στο ΝΒΑ (videos)

2020-02-02T23:34:57+00:00 2020-02-03T01:39:10+00:00.

02/Feb/20 23:34

siakam

Μία ακόμα νίκη πανηγύρισαν στην φετινή regular season οι Τορόντο Ράπτορς με 129-102 στην έδρα τους κόντρα στους Σικάγο Μπουλς.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Σικάγο Μπουλς ήταν εξαιρετικοί στην επίθεση και κατάφεραν να πάνε προηγούμενοι στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα με 63-60.

Στο δεύτερο μέρος οι Τορόντο Ράπτος ήταν απολαυστικοί κυρίως στην άμυνα, δέχθηκαν μόλις 39 πόντους σε 24 λεπτά και με εντυπωσιακό συνολικό επιμέρους σκορ 69-39 πανηγύρισαν την εύκολη νίκη με 129-102, έχοντας πλέον ρεκόρ 37-14, ενώ οι Μπουλς έπεσαν στο 19-34.

Κορυφαίοι για την ομάδα του Νικ Νερς ήταν ο Τέρενς Ντέιβις με 31 πόντους (12/15 σουτ και 6/7 τρίποντα) και 4 ριμπάουντ, ο Σιάκαμ με 17 πόντους, 9 ριμπάουντ και 5 ασίστ, ο Ιμπάκα με 16 πόντους, 6 ριμπάουντ και 3 μπλοκ και ο Λόουρι με 14 πόντους, 6 ασίστ και 4 ριμπάουντ.

Από τους Μπουλς προσπάθησαν ο Γιανγκ με 21 πόντους, 7 ριμπάουντ και 2 ασίστ, ο ΛαΒίν με 18 πόντους, 7 ασίστ, 7 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα και ο Χάτσινσον με 17 πόντους και 5 ριμπάουντ.