Μπακς: Με εκπληκτικό Γιάννη διέλυσαν με 47 πόντους τους Θάντερ! (Video)

2020-02-29T06:47:14+00:00 2020-02-29T06:47:14+00:00.

29/Feb/20 06:47

Επίδειξη δύναμης έκαναν οι Μπακς που διέλυσαν με 47 πόντους διαφορά, 133-86, τους πολύ φορμαρισμένους Θάντερ, με τον εκπληκτικό Γιάννη να κάνει μεγάλο νταμπλ νταμπλ σε μόλις 27 λεπτά συμμετοχής! Έπαιξε κι ο Θανάσης…

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο μέτρησε 32 πόντους, 13 ριμπάουντ και έξι ριμπάουντ σε μόλις 27 λεπτά συμμετοχής κι οι πρωτοπόροι του ΝΒΑ, Μπακς, πέτυχαν τη μεγαλύτερη νίκη της σεζόν, που συγχρόνως ήταν η χειρότερη διαφορά εις βάρος των Θάντερ!

Οι τελευταίοι προέρχονται από πέντε σερί νίκες, είχαν ανέβει στην 5η θέση της Δύσης, αλλά έπεσαν αμαχητί στο Μιλγουόκι παρότι το τελευταίο έπαιξε χωρίς τον Κρις Μίντλετον! Καλή συμμετοχή είχε ο Θανάσης Αντετοκούνμπο με έξι πόντους και πέντε ριμπάουντ σε εννιά λεπτά.

Από το πρώτο ημίχρονο το ματς είχε κριθεί καθώς οι Μπακς προηγήθηκαν με 24 πόντους διαφορά. Βέβαια οι Θάντερ έχουν πετύχει τεράστιες ανατροπές φέτος κι ίσως για αυτό οι Μπακς μπήκαν δυναμικά και στην τρίτη περίοδο όταν με ένα +15, γιγάντωσαν τη διαφορά που μεγάλωσε ακόμα περισσότερο ως το φινάλε!

Οι Θάντερ στερήθηκαν κι αυτοί ένα βασικό τους σκόρερ, τον Ντανίλο Γκαλινάρι, αλλά η εις βάρος τους διαφορά δεν δικαιολογεί το φορμάρισμα τους.

Αυτή ήταν η πέμπτη συνεχόμενη νίκη των Μπακς που άνοιξαν τη διαφορά τους από τους Ράπτορς στα εννιά παιχνίδια. Από 14 πόντους πέτυχαν ο Τζορτζ Χιλ, Ουές Μάθιους και Πατ Κόνατον και 12 ο Ρόμπιν Λόπεζ.

Ο Κρις Πολ με 18 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ των Θάντερ.