Μπακς – Κινγκς 131-123: Φιλική νίκη για τα “ελάφια” – Έκανε τα πάντα σε 15′ ο Γιάννης! (videos)

2020-07-25T20:57:07+00:00 2020-07-25T20:57:07+00:00.

25/Jul/20 20:57

giannis

Οι Μιλγουόκι Μπακς συνεχίζουν την προετοιμασία τους εν όψει του restart του NBA στο Ορλάντο και κέρδισαν τους Σακραμέντο Κινγκς σε φιλικό ματς με 131-123. Πολλές δουλειές στο παρκέ έκανε ο “Greek Freak” που αγωνίστηκε μόνο στο πρώτο μέρος!

Αντίστροφα μετρούν οι 22 ομάδες που θα λάβουν μέρος στο restart του NBA στο Ορλάντο στις 30 Ιουλίου και καθημερινά δίνουν φιλικά ματς προετοιμασίας ώστε να είναι απόλυτα έτοιμες.

Οι Μιλγουόκι Μπακς το βράδυ του Σαββάτου αντιμετώπισαν τους Σακραμέντο Κινγκς και παρότι δυσκολεύτηκαν στο δεύτερο ημίχρονο κατάφεραν να πάρουν την φιλική νίκη με 131-123 δείχνοντας πως βρίσκονται σε καλό δρόμο ώστε να ξεχωρίσουν και την φετινή σεζόν!

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε μόνο στο πρώτο ημίχρονο του φιλικού και για 15:47 έχοντας 15 πόντους με 2/10 σουτ και 11/13 βολές, 9 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Επίσης για τους νικητές Μπακς ξεχώρισαν ο Κάιλ Κόρβερ με 22 πόντους και 6/8 τρίποντα και ο Μπρουκ Λόπεζ με 21 πόντους, 5 μπλοκ, 4 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.

Από το Σακραμέντο που έδειξε καλά στοιχεία στο δεύτερο μέρος του αγώνα προσπάθησαν ο Χιλντ με 19 πόντους, 2 ασίστ και ισάριθμα ριμπάουντ, ο Μπέιζμορ με 16 πόντους, 8 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Μπογκντάνοβιτς με 13 πόντους, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα.