Μάτζικ: Κανένα πρόβλημα κόντρα στους Νετς (video)

2020-07-31T23:05:49+00:00 2020-08-01T08:23:20+00:00.

31/Jul/20 23:05

Οι Μάτζικ δεν είχαν πρόβλημα κόντρα στους Νετς, τους οποίους και κέρδισαν με 128-118.

Μάτζικ και Νετς μπήκαν στην ”μάχη” του Ορλάντο, με τους πρώτους να μην έχουν κανένα πρόβλημα για τη νίκη με σκορ . Με αυτό το αποτέλεσμα, οι νικητές ανέβηκαν στο 31-35, με τους ηττημένους να μετρούν 35 ήττες σε 64 αγώνες.

Η αναμέτρηση ουσιαστικά τελείωσε στο ημίχρονο, με τους Μάτζικ να παίρνουν διψήφια διαφορά. Η απόσταση μεγάλωσε ακόμα περισσότερο στην τρίτη περίοδο, φτάνοντας ακόμα στο +25.

Κορυφαίος των νικητών ο Εβάν Φουρνιέ με 24 πόντους-5 ασίστ, με τον Νίκολα Βούτσεβιτς να προσθέτει 22 πόντους-7 ριμπάουντ-5 ασίστ. Για τους Νετς προσπάθησε με 19 ο Λουβάβου-Καμπάροτ με 24.

Τα 12λεπτα: 36-39, 70-59, 101-82, 128-118

Μάτζικ: Γκόρντον 10, Ένις 8, Βούτσεβιτς 22, Όγκουστιν 11, Φουρνιέ 24, Μπιρτς 12, Ισάακ 16, Κάρτερ-Ουίλιαμς 6, Φουλτζ 8, Ρος 8, Κλαρκ 3

Νετς: Τόμας 6, Χάρις 14, Άλεν 14, Σιόζα 2, ΛεΒερτ 17, Κούρουτς 7, Τεμπλ 3, Τζόνσον 11, Λουβάβου-Καμπάροτ 24, Χολ 8, Μάρτιν 7, Άντερσον, Μούσα 5