Νετς – Μπακς 119-116: Δεύτερη σερί ήττα για τα “ελάφια” – Εντυπωσιακός για ένα ημίχρονο ο Γιάννης! (videos)

2020-08-04T22:20:39+00:00 2020-08-04T22:43:09+00:00.

04/Aug/20 22:20

Οι Μιλγουόκι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο γνώρισαν την δεύτερη σερί τους ήττα στο restart του Ορλάντο με 119-116 από τους ελλιπέστατους Μπρούκλιν Νετς.

Μετά τους Χιούστον Ρόκετς οι Μιλγουόκι Μπακς γνώρισαν μία ακόμα ήττα στο restart του NBA με 119-116 από το Μπρούκλιν, αλλά παραμένουν το ακλόνητο φαβορί για την κορυφή της Ανατολής στην regular season και την φετινή σεζόν.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε μόλις στο πρώτο ημίχρονο 15΄λεπτά και είχε 16 πόντους με 7/8 σουτ, 6 ριμπάουντ και 4 ασίστ, ενώ επίσης για τα ηττημένα “ελάφια” προσπάθησαν  ΝτιΒιντσέζο με 11 πόντους, 6 ριμπάουντ και 4 ασίστ και ο Ιλιασόβα με 11 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Από τους νικητές Νετς που φαίνεται πως θα προκριθούν στην postseason παρά τις πολλές και σημαντικές απουσίες τους, κορυφαίοι ήταν ο Καμπαρότ με 26 πόντους και 3 ριμπάουντ και ο Τεμπλ με 19 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 μπλοκ.

Στα του αγώνα από το πρώτο ημίχρονο οι Νετς έδειξαν το ανταγωνιστικό τους πρόσωπο και εκμεταλλευόμενοι την κακή βραδιά της άμυνας των Μιλγουόκι Μπακς πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια με 73-65 και έδειξαν ικανοί να κάνουν την “ζημιά” στον Γιάννη και την παρέα του.

Στην τρίτη περίοδο τα “ελάφια” προσπάθησαν να αντιδράσουν και να πάρουν τα ηνία του αγώνα, αλλά οι Νετς δεν άφηναν την διαφορά να μειωθεί σημαντικά και διατήρησαν το προβάδισμα τους με 94-88.

Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο οι Μπακς κατάφεραν αρχικά να κάνουν την ανατροπή και να προηγηθούν 107-104 με επιμέρους σκορ 19-10 στο 35′, όμως 2 λεπτά πριν το φινάλε το Μπρούκλιν έκανε την δική του ανατροπή με επιμέρους σκορ 11-3 και έγινε το φαβορί για την νίκη όντας μπροστά με 115-110.

Τελικά στο φινάλε οι Μπρούκλιν Νετς πήραν το μεγάλο αποτέλεσμα με 199-116 κόντρα στο Μιλγουόκι και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 32-35, ενώ οι Μπακς “έπεσαν” στο 54-14 αλλά παραμένουν φαβορί για την πρώτη θέση στην Ανατολή.

Photo Credit: Getty Images