Ντόντσιτς για την ασίστ κάτω από τα πόδια στην παράταση: “Δεν ξέρω γιατί το έκανα, απλώς το έκανα” (video)

2020-08-09T15:49:34+00:00 2020-08-09T17:11:16+00:00.

John Rammas

09/Aug/20 15:49

Ο Λούκα Ντόντσιτς απολαμβάνει κάθε στιγμή του παιχνιδιού ανεξαρτήτως σκορ και χρόνου, όπως φάνηκε και στη νίκη των Μάβερικς επί των Μπακς (136-132 παρ.) στο Ορλάντο.

Του Γιάννη Ράμμα/ irammas@eurohoops.net

Με τη λεπτομέρεια να δείχνει πως θα κάνει τη διαφορά ανάμεσα στις δύο ομάδες και το παιχνίδι ήδη στην παράταση και να οδεύει προς το τελευταίο λεπτό ο “Halleluka” επέλεξε τη δύσκολη και ευφάνταστη πάσα αντί της εύκολης. Κόντρα στη λογική, το κέρδος ήταν διπλό: Και “γκολ”-φάουλ από τον Μάξι Κλέμπερ (133-128 στο -1:08), και θαυμασμός από εκφωνητές και διαδίκτυο.

“Δεν ξέρω γιατί το έκανα, απλώς το έκανα. Είδα το κενό, τι να σας πω. Δεν το σκέφτηκα πριν το κάνω, ήταν της στιγμής” εξήγησε αμέσως μετά.

Ντόντσιτς: “Έσπασε” ακόμη ένα ρεκόρ του Τζόρνταν! (video)