Ντόντσιτς vs Χάρελ: Flopping ο ένας… βρισιά ο άλλος (videos)

2020-08-22T08:54:49+00:00 2020-08-22T08:54:49+00:00.

22/Aug/20 08:54

doncic_harrell_mavericks_clippers

Λούκα Ντόντσιτς και Μόντρεζλ Χάρελ είχαν… θέματα να λύσουν στο Game 3 των Κλίπερς με τους Μάβερικς, με τον Σλοβένο να ζητά να σταματήσει το flopping κι αυτός σε άλλη φάση να τον “στολίζει”.

Οι Κλίπερς πήραν τη νίκη στο Game 3 απέναντι στους Μάβερικς (122-130), με το παιχνίδι πάντως να έχει και… παρασκήνιο, εξαιτίας της κόντρας Ντόντσιτς και Χάρελ.

Οι δυο τους αντάλλαξαν πολλές κουβέντες κατά τη διάρκεια του αγώνα και πριν ο Σλοβένος αποχωρήσει τραυματίας από το παρκέ στην τρίτη περίοδο.

Στην πρώτη περίοδο μάλιστα είχαν δύο… επεισόδια, με τον Χάρελ να βρίζει τον Ντόντσιτς (“γ#$%ο λευκό αγόρι”), ενώ λίγο αργότερα ήρθαν τετ-α-τετ, με τον Σλοβένο να κατηγορεί τον αντίπαλό του πως έκανε flopping για να κερδίσει φάουλ, καλώντας τον σταματήσει, με αποτέλεσμα να χρειαστεί η παρέμβαση των συμπαικτών τους για να σταματήσουν.

Έπειτα από όλη αυτή την κοκορομαχία, οι διαιτητές τους χρέωσαν από μία τεχνική ποινή…