Γιάννης: Πρώτος σκόρερ σε μόλις 27 λεπτά – Οι καλύτερες στιγμές του στο Ορλάντο (Video)

2021-01-12T08:03:51+00:00 2021-01-12T08:03:51+00:00.

12/Jan/21 08:03

O Γιάννης Αντετοκούνμπο έπαιξε μόλις 27 λεπτά αλλά πρόλαβε να βάλει 22 πόντους κατά των Μάτζικ και να γίνει και πάλι ο πρώτος σκόρερ των Μπακς στη νίκη τους μέσα στο Ορλάντο…

Ο Γιάννης είχε 22 πόντους με 8/16 σουτ (2/4 τρίποντα) και 4/7 λεπτά στη νίκη των Μπακς με 121-99, ενώ πρόσθεσε έξι ριμπάουντ, τέσσερις ασίστ, ένα κλέψιμο και δύο μπλοκ, παίζοντας μόλις 27 λεπτά επειδή φορτώθηκε νωρίς με φάουλ.

Για μεγάλο διάστημα μάλιστα, έπαιξε με πέντε φάουλ αλλά κατάφερε να μείνει στο παρκέ στο τέταρτο 12λεπτο, διάστημα στο οποίο όχι μόνο ήταν στο παρκέ αλλά ηγήθηκε στο επί μέρους 35-17 της ομάδας του.

“Χαίρομαι που γύρισα”, είπε ο Γιάννης που έλειψε στο προηγούμενο ματς των Μπακς στο οποίο πήραν τη νίκη κατά των Καβαλίερς.