Γιάννης: Εμφάνιση MVP στο Ντένβερ – Οι καλύτερες στιγμές του (Video)

2021-02-09T08:06:51+00:00 2021-02-09T11:33:22+00:00.

09/Feb/21 08:06

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε ακόμα μία εμφάνιση MVP. Αυτή τη φορά στο Ντένβερ όπου οδήγησε τους Μπακς στη μεγάλη νίκη με 125-112. Ήταν μάλιστα η πέμπτη συνεχόμενη τους…

Ο Γιάννης μέτρησε 30 πόντους με 13/25 σουτ από τα οποία τα 2/5 ήταν τρίποντα, αμφότερα μάλιστα πετυχημένα στο δεύτερο ημίχρονο.

Για μία ακόμα φορά ο MVP έδρασε περισσότερο στο δεύτερο μισό του αγώνα, διάστημα μάλιστα στο οποίο οι Μπακς κυριάρχησαν με 14 πόντους διαφορά. “Μίλησε” δηλαδή την κατάλληλη στιγμή και πραγματικά ήταν αυτός που έκανε το κάτι παραπάνω για να έρθει η νίκη.

Ένα τρίποντο του μπροστά στον Γιόκιτς (με ταμπλό μάλιστα) και δύο καρφώματα του από ασίστ του Κρις Μίντλετον ήταν τα καλάθια που ουσιαστικά δεν άφησαν τους Νάγκετς να γίνουν απειλητικοί, με τη διαφορά στους 8-9 πόντους.

Ο Γιάννης πρόσθεσε εννιά ριμπάουντ σε μία σπάνια περίπτωση μη επίτευξης νταμπλ νταμπλ, ενώ μπλόκαρε τρία σουτ σε 34 λεπτά συμμετοχής.

Δεν έκανε κάποιο κλέψιμο, υπέπεσε σε δύο λάθη και… παραδόξως δεν μοίρασε ούτε μία τελική πάσα! Κάτι που δεν είχε συμβεί ξανά φέτος ενώ η προηγούμενη φορά ήταν στις 6 Σεπτεμβρίου, στο τέταρτο ματς με τους Χιτ για τα πλέι οφ του ΝΒΑ. Τότε όμως αγωνίστηκε σε μόλις 11 λεπτά λόγω τραυματισμού.

Στις 5/12 του 2019 ήταν η προηγούμενη φορά που δεν μοίρασε τελική πάσα σε πιο “γεμάτο” χρονικά παιχνίδι, απέναντι στους Πίστονς.

Δείτε τις καλύτερες στιγμές του Γιάννη στο βίντεο που ακολουθεί …