Τρέι Γιανγκ: ΔΕΝ κερδίζουν οι Χοκς όταν… ΔΕΝ σουτάρει τρίποντα ο ηγέτης τους! (photo)

2021-02-14T07:17:52+00:00 2021-02-14T07:17:52+00:00.

14/Feb/21 07:17

Ο Τρέι Γιανγκ είναι ο αδιαμφισβήτητος ηγέτης των Ατλάντα Χοκς και όταν εκείνος δεν βρίσκεται σε μεγάλη βραδιά επιθετικά τότε δύσκολα πανηγυρίζουν νίκες.

Τα ξημερώματα της Κυριακής (14/2) οι Ατλάντα Χοκς γνώρισαν μία ακόμα ήττα το τελευταίο διάστημα, αυτή την φορά εντός έδρας από τους Ιντιάντα Πέισερς με 125-113 δεχόμενοι 41 πόντους στην τέταρτη περίοδο!

Το αξιοπερίεργο της βραδιάς ήταν πως ο κορυφαίος σκόρερ των ηττημένων και ηγέτης τους Τρέι Γιανγκ για δεύτερη φορά στην καριέρα του σε παιχνίδι NBA (πρώτη φορά στις 21/12/2018 με τους Νικς) δεν σούταρε κανένα τρίποντο στα 36 λεπτά που αγωνίστηκε έχοντας 15 πόντους με 3/9 δίποντα και 9/11 βολές και 14 ασίστ.

Μάλιστα σε 27 παιχνίδια συνολικά στην καριέρα του που ο εκ των καλύτερων γκαρντ και σκόρερ της λίγκας δεν πέτυχε κανένα τρίποντα σε ένα ματς οι Ατλάντα Χοκς μετρούν 24 ήττες και μόλις 3 νίκες…