Μπακς: Δεν έφτανε ο Γιάννης στην Οκλαχόμα (videos)

2021-02-15T07:46:46+00:00 2021-02-15T07:47:09+00:00.

15/Feb/21 07:46

Τρίτη σερί ήττα για τους Μπακς, αυτή τη φορά από τους Θάντερ με 114-109.

Το εκτός έδρας σήριαλ των Μπακς ολοκληρώθηκε με ήττα (τρίτη συνεχόμενη) και απολογισμό 3-3, με τους Θάντερ να παίρνουν τη νίκη με 114-109 για να φτάσουν τις 11 νίκες σε 26 ματς, την ώρα που το Μιλγουόκι έχει ρεκόρ 16-11.

Το ματς ήταν κανονικό ντέρμπι, παρά το 52-41 των γηπεδούχων στο ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με ισοπαλία στην τελευταία περίοδο, αλλά κάπου εκεί το… έχασαν. Ο Γιάννης μείωσε σε 109-107 στο -37”, όμως ένα τρίποντο του Τζάκσον στην επόμενη φάση (112-107) ”κλείδωσε” τη νίκη για την Οκλαχόμα.

Κορυφαίος των νικητών ο Τζάκσον με 22 πόντους-5 ασίστ, ενώ 20-9 είχε ο Χόρφορντ και 19 ο Ντορτ. Για τα ”Ελάφια”, ο Αντετοκούνμπο έκανε triple double με 24 πόντους (9/15 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 3/3 βολές), 17 ριμπάουντ, 10 ασίστ, 3 μπλοκς και 3 κλεψίματα σε 36′. 23 είχε ο Μίντλετον και 21 ο Πόρτις.

Τα 12λεπτα: 24-24, 52-41, 81-81, 114-109