Μπακς – Κλίπερς 105-100: Ο ΓΙΑΝΝΑΡΟΣ πήρε παραμάζωμα Καουάι και Τζορτζ! (videos)

2021-03-01T00:01:03+00:00 2021-03-01T06:49:19+00:00.

01/Mar/21 00:01

Οι Μπακς σε ένα παιχνίδι “θρίλερ” στο Μιλγουόκι με απόλυτο MVP σε όλο το ματς τον Γιάννη Αντετοκούνμπο “λύγισαν” με 105-100 τους πολύ δυνατούς και φέτος Λος Άντζελες Κλίπερς.

Την 21η φετινή τους νίκη σε 34 παιχνίδια πανηγύρισαν οι Μιλγουόκι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο αφού εκείνος σκόραρε τους τελευταίους 7 από τους 9 πόντους της ομάδας του και “καθάρισε” τους Κλίπερς στο τέλος με 105-100, σε ένα ματς που πραγματικά κρίθηκε στο τελευταίο σουτ με τον Καουάι Λέοναρντ μοιραίο για την ομάδα του.

O “Greek Freak” σε 40 λεπτά συμμετοχής είχε 36 πόντους με 15/27 σουτ (2/7 τρίποντα, 13/20 δίποντα), 14 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 4 μπλοκ και 1 κλέψιμο, ενώ συμπαραστάτης του ήταν ο Μίντλετον με 19 πόντους, 8 ριμπάουντ και 6 ασίστ.

Από τους Λος Άντζελες Κλίπερς του Ντοκρ Ρίβερς που πλέον έχουν 24-12 ρεκόρ και απομακρύνονται και άλλο από τους πρώτους στη Δύση Γιούτα Τζαζ, προσπάθησαν ο Λέοναρντ με 25 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα, ο άστοχος στο δεύτερο ημίχρονο Πολ Τζορτζ με 16 πόντους, 7 ασίστ και 7 ριμπάουντ και ο Ιμπάκα με 15 πόντους, 11 ριμπάουντ και 2 μπλοκ.