Νίκες για Νάγκετς και Σέλτικς, δεν τα κατάφεραν Σίξερς και Ουόριορς (videos)

2021-04-05T07:31:25+00:00 2021-04-05T07:34:57+00:00.

05/Apr/21 07:31

Οι Σίξερς δεν τα κατάφεραν εντός έδρας με τους Γκρίζλις, την ώρα που Νάγκετς και Σέλτικς δεν είχαν πρόβλημα. Τα αποτελέσματα της βραδιάς (5/4) και οι βαθμολογίες.

Κανένα πρόβλημα για τους Νάγκετς (31-18) κόντρα στους Μάτζικ (17-33). Οι γηπεδούχοι πάτησαν γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο και έτσι έφτασαν στην πέμπτη σερί νίκη τους.

Κόντρα στην πρώην ομάδα του, ο Γκόρντον μέτρησε 24 πόντους-7 ριμπάουντ, 22-5 πρόσθεσε ο Μάρεϊ, 20-12 ο Πόρτερ τζ. και 17-9-16 ο Γιόκιτς, ενώ για το Ορλάντο από 19 είχαν οι Οκέκε και Ρος.

Σέλτικς-Χόρνετς 116-86

Σαρωτικοί οι Σέλτικς (25-25) με αντίπαλο τους Χόρνετς (25-24) με 30 πόντους διαφορά (116-86). Για τους νικητές, αγωνίστηκαν 15 παίκτες με τον Τέιτουμ να έχει 22 πόντους και τους Μπράουν-Φουρνιέ από 17. 22 είχε ο Ροζίερ για τη Σάρλοτ, απόντος του Χέιγουορντ.

Χοκς-Ουόριορς 117-111

Οι Χοκς (26-24) ήταν καλύτεροι στην τελευταία περίοδο και πήραν τη νίκη εντός έδρας κόντρα στους Ουόριορς (23-27) με 117-111. 25 πόντους-10 ριμπάουντ είχε ο Γκαλινάρι και 24-18 ο Καπέλα για τους νικητές, με τους 37 πόντους του Κάρι να πάνε χαμένοι.

Σίξερς-Γκρίζλις 100-116

Επιστροφή στις ήττες για τους Σίξερς (24-16) και μάλιστα εντός έδρας από τους Γκρίζλις (24-23) με 110-116, πάντα χωρίς τον Εμπίντ. Επτά παίκτες του Μέμφις ήταν διψήφιοι με τον Μπρουκς να έχει 17 κόντρα στους 21 του Χάρις για τους ηττημένους.

Ρόκετς-Πέλικανς 115-122

Τέταρτη σερί ήττα για τους Ρόκετς (13-36), αυτή τη φορά εντός έδρας με αντίπαλο τους Πέλικανς (22-27) με 115-122. Οι νικητές καθάρισαν στην τέταρτη περίοδο με τον Μπολ να έχει 27 πόντους-9 ασίστ απέναντι στους 26 του Ολίνικ.