Μπακς: Σχεδόν… τριπλός ο Γιάννης αλλά ήττα από τους Γκρίζλις (videos)

2021-04-18T07:29:22+00:00 2021-04-18T07:29:22+00:00.

18/Apr/21 07:29

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν σε τρομερή κατάσταση, όμως δεν ήταν αρκετός, καθώς οι Μπακς γνώρισαν την ήττα από τους Γκρίζλις εντός έδρας με 128-115.

Οι Μιλγουόκι Μπακς ηττήθηκαν από τους Μέμφις Γκρίζλις με 128-115 στην έδρα τους, χάνοντας έτσι αρκετό έδαφος στη μάχη να μπουν στις πρώτες δύο θέσεις τις Ανατολής.

Ο Γιάννης έκανε τα πάντα, έχοντας 29 πόντους, 11 ριμπάουντ, 8 ασίστ σε 28 λεπτά, όμως η ομάδα από το Μέμφις ήταν ανώτερη και έφτασε στη νίκη, που την φέρνει στο 29-26 και την κρατά στην 8η θέση της Δύσης. Από την άλλη οι Μπακς υποχώρησαν στο 35-21.

Από την αρχή οι Γκρίζλις είχαν το πάνω χέρι, παίρνοντας προβάδισμα 10 πόντων στο ημίχρονο (59-69), ενώ συνέχισαν στο ίδιο τέμπο και στο δεύτερο μισό του αγώνα, παίρνοντας εν τέλει τη νίκη με +13 (115-128).

Πρώτος σκόρερ για το Μέμφις ήταν ο Γκρέισον Άλεν με 26 πόντους, ενώ 21 πρόσθεσε ο Ντίλον Μπρουκς.

Για τους Μπακς, οι οποίοι γνώρισαν την ήττα μετά από τρια σερί θετικά αποτελέσματα, πέραν του σχεδόν τριπλού Γιάννη, κανείς άλλος δεν είχε πάνω από 19 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 31-35, 59-69, 89-100, 115-128.