Λέικερς: Ανησυχία για ΛεΜπρόν μετά την ήττα από τους Ράπτορς (video)

2021-05-03T07:29:34+00:00 2021-05-03T07:29:34+00:00.

03/May/21 07:29

lebron james

Οι Λέικερς ηττήθηκαν με 121-114 από τους Ράπτορς, όμως το πιο σημαντικό για εκείνους είναι η κατάσταση του ΛεΜπρόν, ο οποίος αποχώρησε με ενοχλήσεις.

Ο Λεμπρόν Τζέιμς ένιωσε ενοχλήσεις στον “πονεμένο” του αστράγαλο και οι άνθρωποι των Λέικερς κάθονται σε… αναμμένα κάρβουνα, με την ήττα από τους Ράπτορς να περνάει σε δεύτερη μοίρα.

Πέντε λεπτά πριν την ολοκλήρωση του αγώνα, η οποία αποτέλεσε την τρίτη σερί ήττα των πρωταθλητών. ο Βασιλιάς αποχώρησε για τα αποδυτήρια, με τις αναφορές από τις ΗΠΑ να τονίζουν πως αισθάνθηκε ενοχλήσεις στον αστράγαλο στον οποίο είχε τραυματιστεί πριν από 2 περίπου μήνες.

Ο Τζέιμς θα κάνει εξετάσεις, ώστε να φανεί αν υπάρχει ξανά πρόβλημα και οι άνθρωποι των Λέικερς ανησυχούν ιδιαίτερα, αφού πλέον υπάρχει κίνδυνος ακόμα και για την θέση στα πλέι-οφ.

Στα του αγώνα, από την δεύτερη περίοδο και μετά οι Ράπτορς είχαν το πάνω χέρι και κρατούσαν τα ηνία, φτάνοντας έτσι στη νίκη που τους ανεβάζει στο 27-38, ενώ από την άλλη οι Λέικερς υποχώρησαν στο 36-28.

Σιάκαμ με 39 και Λόουρι με 37 ήταν εκείνοι που πήραν από το χέρι τους Ράπτορς στην αναμέτρηση, οδηγώντας τους στη νίκη.

Από την άλλη οι Λέικερς είχαν σε κακή βραδιά τον Άντονι Ντέιβις (12π., 5/16 εντός παιδιάς), με τον ΛεΜπρόν να σκοράρει 19 πόντους με 7 ριμπάουντ και 6 ασίστ στο διάστημα που πρόλαβε να αγωνιστεί.

Από εκεί και πέρα, κορυφαίοι των πρωταθλητών ήταν οι Κούζμα με 24 πόντους και Ντράμοντ με 19 και 11 ριμπάουντ.

Δωδεκάλεπτα: 38-32, 59-72, 84-99, 114-121.