Νετς: Ντουράντ και Ίρβινγκ υπέταξαν τους Νάγκετς

2021-05-09T07:27:04+00:00 2021-05-09T07:27:04+00:00.

09/May/21 07:27

Οι Νετς, με τους Κέβιν Ντουράντ και Καϊρί Ίρβινγκ σε τρομερή κατάσταση, πήραν τη νίκη απέναντι στους Νάγκετς με 125-119, κάνοντας μια σπουδαία ανατροπή στην τέταρτη περίοδο!

Μετά από ένα συναρπαστικό ματς, οι Νετς, με τον Ντουράντ και τον Ίρβινγκ να κάνουν σπουδαία πράγματα, πήραν το διπλό μέσα στο Ντένβερ με 125-119, ανεβαίνοντας στο 44-24.

Το Ντένβερ ήταν καλύτερο και πήρε τον έλεγχο από την αρχή (71-56 ημίχρονο), όμως οι Νετς μείωσαν στην τρίτη περίοδο (104-97), ενώ στην τέταρτη έπαιξαν άμυνα για… σεμινάριο, κάνοντας έτσι την ανατροπή και παίρνοντας μια σπουδαία νίκη μέσα στην έδρα των Νάγκετς με 125-119.

Ο Κέβιν Ντουράντ ήταν ο κορυφαίος των νικητών με 33 πόντους, 11 ριμπάουντ και 7 ασίστ, ενώ στο τέλος ευστόχησε σε 4 κρίσημες βολές που έκριναν εν τέλει και τον νικητή. Σπουδαίος και ο Καϊρί Ίρβινγκ με 31 πόντους, αλλά και ο Μπλέικ Γκρίφιν με 20.

Για το Ντένβερ, ο Γιόκιτς είχε 29 με 7 ριμπάουντ και 6 ασίστ, ενώ 28 πρόσθεσε ο Πόρτερ και 19 ο Καμπάτσο.

Δωδεκάλεπτα: 37-24, 71-56, 104-97, 119-125