Οι Σίξερς βρίσκονται σε αποστολή και την “εκτελούν” με εμφατικό τρόπο (Video)

2021-05-27T07:02:36+00:00 2021-05-27T07:02:36+00:00.

27/May/21 07:02

Οι Σίξερς βρίσκονται σε αποστολή και οι Ουίζαρντς δεν μπορούν να τους εμποδίσουν από το την εκτελέσουν…

Ο Μπεν Σίμονς κι ο Τζοέλ Εμπίντ μοιράστηκαν εξ ίσου 44 πόντους με εξαιρετικά ποσοστά ευστοχία κι οι Σίξερς διέλυσαν τους Ουίζαρντς με 120-95, έκαναν το 2-0 στη σειρά και πάνε στην Ουάσινγκτον για να τελειώσουν την πρόκριση.

Ο Σίμονς μέτρησε 22 πόντους με 11/15 δίποντα, εννιά ριμπάουντ κι οκτώ τελικές πάσες στο ενεργητικό του σε μόλις 29 λεπτά συμμετοχής, ενώ ο Εμπίντ έπαιξε ακόμα λιγότερο (26) και είχε επίσης 22 πόντους με 3/4 τρίποντα (8/12 σουτ) και επτά ριμπάουντ.

Οι Σίξερς προηγήθηκαν με 14 πόντους διαφορά στο ημίχρονο και στηρίχθηκαν εν πολλοίς στην εξουδετέρωση τους Ράσελ Ουέστμπρουκ που έμεινε στους 10 πόντους (11 ασίστ) με 2/10 σουτ σε 29 λεπτά. Νωρίς στην τέταρτη περίοδο, μάλιστα, ο “Μίστερ Τριπλ Νταμπλ” τραυματίστηκε, αποχώρησε και η δουλειά έγινε ακόμα πιο εύκολη, αφού οι Σίξερς απογείωσαν τη διαφορά σε αυτό το τελικό διάστημα του αγώνα.

Ο Τόμπι Χάρις είχε κι αυτός ένα πολύ καλό παιχνίδι με 19 πόντους (9 ριμπάουντ) και 9/13 εύστοχα σουτ, συμπληρώνοντας την τριάδα των κορυφαίων των Σίξερς που το μόνο που δεν κατάφεραν ήταν να σταματήσουν τον Μπράντλεϊ Μπιλ.

Ο δεύτερος σκόρερ του ΝΒΑ μέτρησε 33 πόντους (1/6τριπ.) αλλά έμεινε απελπιστικά μόνος και δεν μπόρεσε να περισώσει κάτι για τους Ουίζαρντς που καλούνται τώρα να πετύχουν μία μεγάλη επιστροφή. Μοιάζει όμως απίθανο να γυρίσουν αυτή τη σειρά…