Η ΕΠΙΚΗ αντίδραση του Όστιν Ρίβερς στο χαμένο σουτ του… ασταμάτητου Λίλαρντ! (video)

2021-06-02T13:04:54+00:00 2021-06-02T13:18:08+00:00.

02/Jun/21 13:04

Ο Ντέιμιαν Λίλαρντ πραγματοποίησε μία από τις καλύτερες εμφανίσεις της καριέρας του “τρομάζοντας” τους αντιπάλους του με το σκοράρισμα, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για το Πόρτλαντ.

Το game 5 μεταξύ  Νάγκετς και Μπλέιζερς στο Ντένβερ ήταν πραγματικό “θρίλερ”, αφού κρίθηκε στη δεύτερη παράταση με 147-140 υπέρ των γηπεδούχων οι οποίοι έκαναν το 3-2 στη σειρά.

Ο Ντέιμιαν Λίλαρντ “έγραψε” ιστορία στα playoffs του NBA με τους 55 πόντους που σκόραρε (12/15 τρίποντα) και με τις 10 ασίστ που μοίρασε και έφτασε σημείο να “τρομάξει” τους αντιπάλους του με τα πεπραγμένα του στην αναμέτρηση.

Ο ηγέτης του Πόρτλαντ έχοντας ήδη στείλει με clutch τρίποντα τον αγώνα στη παράταση και στη δεύτερη παράταση, εκεί με το σκορ στο 140-140 3′ λεπτά πριν το τέλος της επιχείρησε ένα ακόμα μεγάλο μακρινό σουτ στο οποίο αστόχησε και εκεί καταγράφηκε η τρομερή αντίδραση του Όστιν Ρίβερς ο οποίος έκανε σαν να… “λυτρώθηκε” που επιτέλους έχασε ένα σουτ ο σπουδαίος σκόρερ!