Νετς: Επίδειξη δύναμης με +39 κόντρα στους Μπακς! (videos)

2021-06-08T07:20:08+00:00 2021-06-08T07:46:06+00:00.

08/Jun/21 07:20

BROOKLYN, NY - JUNE 7: Kevin Durant #7 of the Brooklyn Nets shoots the ball against P.J. Tucker #17 of the Milwaukee Bucks during Round 2, Game 2 on June 7, 2021 at Barclays Center in Brooklyn, New York. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and/or using this Photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Mandatory Copyright Notice: Copyright 2021 NBAE (Photo by Jesse D. Garrabrant/NBAE via Getty Images)

Κάτι παραπάνω από εύκολη υπόθεση ήταν για τους Νετς το Game 2 κόντρα στους Μπακς.

Επίδειξη δύναμης από τους Νετς!

Το Μπρούκλιν υποδέχθηκε τους Μπακς και πήρε τη νίκη με 125-86, για να κάνει το 2-0 στην ημιτελική σειρά της Ανατολής και να πάρει σαφές προβάδισμα για την πρόκριση.

Από την αρχή, οι γηπεδούχοι έδειξαν ότι βρίσκονται σε μεγάλο βράδυ και με μπροστάρη τον Ντουράντ, πήραν το προβάδισμα με 36-19, για να κλείσουν το ημίχρονο στο +14 (65-51). Η τρίτη περίοδος ήταν και η χαριστική βολή, με το Μιλγουόκι να σκοράρει μόλις 14 πόντους και να δέχεται 30!

Αυτή μάλιστα ήταν και η μεγαλύτερη νίκη των Νετς στην ιστορία τους σε playoffs, μετά το +24 κόντρα στους Νικς το 2004!

Ο ”KD” ήταν όλα τα λεφτά για τους Νετς με 32 πόντους-6 ασίστ, ενώ άξιος συμπαραστάτης ήταν και ο Ίρβινγκ με 22-6. Η απουσία του Χάρντεν έδωσε και πάλι την ευκαιρία στον Τζέιμς να διακριθεί με 10-3, με τους Χάρις-Μπράουν να προσθέτουν από 13.

Οι Μπακς βρέθηκαν σε κακό φεγγάρι, όπως και ο Γιάννης Αντετοκούνμπο με 18 πόντους (8/15 σουτ, 2/7 βολές), 11 ριμπάουντ και 4 ασίστ σε 31′, με τον Μίντλετον να έχει 17 και τον Θανάση 2 (0/1 σουτ, 2/2 βολές) σε 9′.

Η συνέχεια θα δοθεί στο Μιλγουόκι στις 11/6 και 13/6, για τα Game 3 και 4 των ημιτελικών.

Τα 12λεπτα: 36-19, 65-51, 95-65, 125-86