Σίξερς: Εμπίντ & Κάρι οι… ΜΟΝΟΙ που ευστόχησαν σε σουτ στο δεύτερο μέρος! (photo)

2021-06-17T07:33:04+00:00 2021-06-17T07:33:04+00:00.

17/Jun/21 07:33

Οι Φιλαντέλφεια Σίξερς υπέστησαν μία ήττα… σοκ στο εντός έδρας game 5 των playoffs κόντρα στους Χοκς από το +26, αφού ήταν πραγματικά κακοί στο δεύτεροι ημίχρονο.

Η ομάδα του Ντοκ Ρίβερς μπορεί στο 28ο λεπτό του game 5 των ημιτελικών της Ανατολής να προηγήθηκε με 26 πόντους απέναντι στους Ατλάντα Χοκς, όμως στη συνέχεια τα έκανε όλα λάθος και… “αυτοκτόνησε” γνωρίζοντας την ήττα με 109-106 και πλέον απέχει ένα βήμα από έναν απογοητευτικό αποκλεισμό ως το απόλυτο φαβορί της σειράς.

Μάλιστα oι Φιλαντέλφεια Σίξερς ήταν τόσο κακοί ειδικά στην επίθεση στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης όπου είδα μονάχα τους Τζοέλ Εμπίντ και Σεθ Κάρι να ευστοχούν σε σουτ εντός πεδιάς έχοντας 4/12 (!), αφού κανένας άλλος παίκτης δεν πέτυχε ούτε ένα καλάθι (0/11 όλοι μαζί) και σκόραραν μονάχα με βολές!

Άλλωστε αν σκεφτεί κανείς πως οι δύο τους είχαν μαζί 75 πόντους (39 Εμπίντ, 36 Κάρι) από τους 106 συνολικούς των Σίξερς τότε θα καταλάβει το πόσο μόνοι τους ήταν στο παρκέ και πόσο εκτός πνεύματος αγώνα ήταν οι υπόλοιποι που βρέθηκαν στο παρκέ…