Σανς: Νίκη στην εκπνοή και 2-0 κόντρα στους Κλίπερς με ΗΡΩΑ τον Έιτον! (videos)

2021-06-23T07:28:01+00:00 2021-06-23T07:32:47+00:00.

23/Jun/21 07:28

Οι Σανς πήραν τη νίκη απέναντι στους Κλίπερς με 104-103 και έκαναν το 2-0, με τον Έιτον να σκοράρει στην εκπνοή με ένα απίθανο Alley oop buzzer beater!

Στο τελευταίο δευτερόλεπτο κρίθηκε το Game 2 των τελικών της Δύσης, καθώς οι Σανς πήραν τη νίκη με 104-103, χάρη σε ένα απίθανο Alley oop buzzer beater του ΝτιΆντρε Έιτον και έκαναν έτσι το 2-0, με τη σειρά να μεταφέρεται τώρα στην έδρα των Λος Άντζελες Κλίπερς.

Οι δύο ομάδες μας χάρισαν απίστευτο θέαμα και ένα σπουδαίο θρίλερ, καθώς επί 48 λεπτά καμία εκ των δύο δεν κατάφερε να ξεφύγει. Οι Κλίπερς, με τον απίθανο Πολ Τζορτζ έκαναν το σκορ 102-103 στο τελευταίο λεπτό, όμως ο κορυφαίος παίκτης των φιλοξενουμένων ήταν και ο μοιραίος στην συνέχεια, αστοχώντας σε δύο βολές που θα έκαναν το σκορ 102-106 στα 8′. Οι Σανς στη συνέχεια αστόχησαν, όμως η μπάλα ήταν δική τους με 8 δέκατα να απομένουν. Εκεί, ένα απίθανο play του Μόντι Ουίλιαμς έβγαλε τον Έιτον μόνο του με το καλάθι και ο σέντερ των Ήλιων τελείωσε ιδανικό το Alley oop, σκοράροντας buzzer beater και δίνοντας έτσι τη νίκη στην ομάδα του με 104-103.

Ο Έιτον ήταν ο κορυφαίος των Σανς με 24 πόντους και 14 ριμπάουντ, ενώ πρώτος σκόρερ ήταν ο Πέιν με 29 και ο Μπούκερ είχε 20, σε ένα ματς που ο Κρις Πολ έμεινε εκτός.

Από την άλλη ο Τζορτζ πήγε να ανατρέψει μόνος του την κατάσταση στο τέλος, ολοκληρώνοντας το παιχνίδι με 26 πόντους, όμως, όπως σας προαναφέραμε, στο τέλος ήταν και ο μοιραίος, ενώ 19 είχε ο Τζάκσον, με τον Λέοναρντ να μένει εκτός για την ομάδα του Λος Άντζελες.

Τα δωδεκάλεπτα: 25-22, 48-47, 75-71, 104-103