Οι Χοκς εύκολα το 2-2 με τους Μπάκς – Αγωνία για τον Γιάννη! (videos)

2021-06-30T04:53:35+00:00 2021-06-30T06:46:29+00:00.

30/Jun/21 04:53

Οι Χοκς έκαναν ένα μικρό πάρτι απέναντι στους Μπακς, επικρατώντας με 110-88 και κάνοντας το 2-2, με άπαντες στο Μιλγουόκι όμως να έχουν το μυαλό τους στον Γιάννη, ο οποίος τραυματίστηκε και αποχώρησε.

Παράσταση για έναν ρόλο ήταν το ματς των Χοκς με τους Μπακς, καθώς η Ατλάντα ΔΙΕΛΥΣΕ το Μιλγουόκι με 110-88, κάνοντας το 2-2 στη σειρά των τελικών της Ανατολής.

Φυσικά, η ήττα είναι το τελευταίο που σκέφτονται στο Μιλγουόκι, καθώς άπαντες έχουν το μυαλό τους στον Γιάννη Αντετοκούνμπο, ο οποίος τραυματίστηκε στο τρίτο δωδεκάλεπτο, σε μια φάση που πραγματικά ΣΟΚΑΡΕΙ.

Στο δια ταύτα πάντως, η σειρά είναι πλέον στο 2-2, με το επόμενο ματς να είναι προγραμματισμένο για τα ξημερώματα της Παρασκευής (2/7) στις 3:30.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στην πρώτη περίοδο, η οποία τελείωσε στο 25-21, όμως στη συνέχεια οι Χοκς ήταν καταιγιστικοί. Αρχικά έκαναν το σκορ 51-38 στο ημίχρονο, ενώ στη συνέχεια, με τους Μπακς να έχουν το μυαλό τους στον Γιάννη Αντετοκούνμπο, ο οποίος τραυματίστηκε και αποχώρησε, κατέρευσαν. Η διαφορά όλο και μεγάλωνε, ούσα σταθερά πάνω από τους 20 πόντους, με τα Γεράκια να φτάνουν εν τέλει στη νίκη με 110-88 και να κάνουν το 2-2.

Λου Ουίλιαμς με 21 πόντους και Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς με 20 ήταν οι κορυφαίοι των Χοκς, καλύπτοντας εξαιρετικά το κενό του Τρέι Γιανγκ, ενώ από την άλλη ο Χόλιντεϊ είχε 19 και ο Μίντλετον 16. Ο Γιάννης, πριν τραυματιστεί πρόλαβε να σκοράρει 14 πόντους σε 24′ στο παρκέ.

Δωδεκάλεπτα: 25-21, 51-38, 87-62, 110-88.