Μπακς: Ανακοίνωσαν Ελάιζα Μπράιαντ και Τζόνι Ο’Μπράιαντ

2021-09-29T22:22:12+00:00 2021-09-29T22:35:26+00:00.

29/Sep/21 22:22

Ο Ελάιζα Μπράιαντ και ο Τζόνι Ο’Μπράιαντ ανακοινώθηκαν από τους Μπακς, έχοντας έτσι ακόμα μια ευκαιρία στο NBA.

Της Eurohoops team / info@eurohoops.net

Ακόμα μια ευκαιρία στους Μπακς και το NBA θα έχει ο Ελάιζα Μπράιαντ, μετά την αποδέσμευσή του από τους πρωταθλητές και ο Τζόνι Ο’Μπράιαντ.

Οι δύο τους ανακοινώθηκαν από τους Μπακς λίγες ημέρες πριν από το training camp και έτσι θα παλέψουν για ακόμα μια ευκαιρία στον μαγικό κόσμο του NBA.

Ο Μπράιαντ είχε μετακομίσει στους Μπακς τον περασμένο Μάιο, μετά από μια σπουδαία παρουσία στη Μακάμπι, όπου την τελευταία του σεζόν είχε 9,8 πόντους, 3 ριμπάουντ και 2 ασίστ στην Ευρωλίγκα. Το Μιλγουόκι είχε δώσει 500.000 δολάρια στην Μακάμπι για να τον αποκτήσει, όμως οι παρουσίες του ήταν μετρημένες, καθώς αγωνίστηκε μόνο στον τελευταίο αγώνα της κανονικής περιόδου, έχοντας 16 πόντους σε μία ήττα με 112-118 από τους Μπουλς, ενώ είχε ολιγόλεπτη συμμετοχή σε 11 αγώνες των playoffs, μετρώντας 1.3 πόντους και 1.1 ριμπάουντ μέσο όρο σε 4.5 λεπτά συμμετοχής.

Ο Τζόνι Ο’Μπράιανς είχε γίνει ντραφτ στο νούμερο 36 το 2014 από τους Μπακς και έπαιξε στο Μιλγουόκι μέχρι το 2016 έχοντας 3 πόντους, και 2,4 ριμπάουντ σε 12,3 λεπτά ανά ματς, ενώ στην συνέχεια αφωνίστηκς σε Ντένβερ και Σάρλοτ, πριν έρθει στην Ευρώπη για Μακάμπι και Ερυθρό Αστέρα.