Νικς: Πήραν την ΜΑΤΣΑΡΑ των δύο παρατάσεων απέναντι στους Σέλτικς με “30άρες” από Ραντλ και Φουρνιέ (videos)

2021-10-21T07:30:12+00:00 2021-10-21T12:47:47+00:00.

21/Oct/21 07:30

julius randle

Οι Νικς πήραν μια απίθανη νίκη στην πρεμιέρα τους στο φετινό NBA, επικρατώντας στη Νέα Υόρκη των Μπόστον Σέλτικς με 138-134, σε ένα ματς που είχαμε δύο παρατάσεις.

Της Eurohoops team / info@eurohoops.net

Με αναμέτρηση για τα playoffs έμοιαζε το παιχνίδι των Νικς με τους Σέλτικς, οι οποίοι μας έδειξαν πως το φετινό NBA θα είναι θρίλερ με το… καλημέρα!

Μετά από ένα τρομερό ματς, Νιου Γιορκ Νικς πήραν εν τέλη μια σπουδαία νίκη επί των Μπόστον Σέλτικς με 138-134, σε ένα ματς όπου χρειάστηκαν 58 λεπτά για να έχουμε νικητή.

Η κανονική διάρκεια τελείωσε στο 116-116, ενώ η πρώτη παράταση τελείωσε με τις ομάδες στο 128-128. Μάλιστα οι “Κέλτες” βρέθηκαν κοντά στη νίκη στο τέλος του δεύτερου έξτρα χρόνου, όμως 3 πόντοι του Φουρνιέ στο τέλος ήταν αρκετοί για να αλλάξουν τα πράγματα.

Ο Φουρνιέ έκανε συνολικά ένα ΜΑΓΙΚΟ ματς με 32 πόντους, ενώ ο Τζούλιους Ραντλ, ο πιο βελτιωμένος παίκτης της περσινής σεζόν, πρόσθεσε 35 πόντους με 12/27 σουτ, 8 ριμπάουντ και 9 ασίστ!

Ο Τζέιλεν Μπράουν έκανε ρεκόρ πρεμιέρας με τους περισσότερους πόντους για έναν παίκτη των Σέλτικς, έχοντας 46, με 9 ριμπάουντ και 1 ασίστ, αλλά δεν ήταν αρκετός. Ο Τζέισον Τέιτουμ σταμάτησε στους 20 πόντους με 11 ριμπάουντ, όμως τα ΕΣΠΑΣΕ, καθώς μέτρησε 7/30(!) εντός παιδιάς.

Τα δωδεκάλεπτα: 35-29, 58-54, 82-86, 116-116 (καν. αγώνας), 128-128 (1η παρ.), 138-134.