Γιάννης και Θανάσης… ασταμάτητοι στην Ιντιανάπολις (Video)

2021-10-26T07:52:20+00:00 2021-10-26T07:52:20+00:00.

26/Oct/21 07:52

Ο Γιάννης κι ο Θανάσης Αντετοκούνμπο έκαναν τη δική τους παράσταση στην Ιντιανάπολις πετυχαίνοντας 30 και οκτώ πόντους αντίστοιχα με 14/21 δίποντα συνολικά! Τα περισσότερα εύστοχα σουτ, μάλιστα, ήταν καρφώματα…

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έβαλε 30 πόντους με 10/16 δίποντα σε 36 λεπτά, ενώ ο Θανάσης ξεκίνησε βασικός δίπλα του (έλειπε ο Μπρουκ Λόπεζ) ως σέντερ-φόργουορντ και μέτρησε οκτώ πόντους με 4/5 δίποντα, παίζοντας συνολικά 19 λεπτά.

Τα δύο αδέλφια … βαρέθηκαν να καρφώνουν στο καλάθι των Πέισερς, με τον Γιάννη φυσικά να κερδίζει τη μερίδα του λέοντος, ισοπεδώνοντας την άμυνα των αντιπάλων του.

Οι Μπακς πήραν τη νίκη με 119-109 χωρίς να αγχωθούν ιδιαίτερα κι ο Θανάσης Αντετοκούνμπο έβαλε τέσσερις σημαντικούς πόντους στην τέταρτη περίοδο, εκμεταλλευόμενος τον ελεύθερο χώρο που άφηναν οι Πέισερς στην τελική γραμμή αφού πήγαιναν σε νταμπλ τιμ στον Γιάννη ή τον Κρις Μίντλετον.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΜΠΑΚΣ: Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣ ΚΑΤΆ ΤΩΝ ΠΕΙΣΕΡΣ ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΕΛΛΕΙΨΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ