Οι Νάγκετς… ισοπέδωσαν τους Μάβερικς που έβαλαν μόλις 75 πόντους (Video)

2021-10-30T07:37:55+00:00 2021-10-30T07:44:46+00:00.

30/Oct/21 07:37

jokic-doncic

Στο ημίχρονο η διαφορά ήταν στους 11 πόντους. Όχι τόσο μεγάλη για να καταλήξει το παιχνίδι σε πάρτι των Νάγκετς που ισοπέδωσαν με 106-75 τους Μάβερικς στο Ντένβερ, χωρίς καν να χρειαστούν κάτι μεγαλειώδες από τον Νίκολα Γιόκιτς…

Οι Νάγκετς έκαναν ένα επί μέρους σκορ 33-12 στην τρίτη περίοδο κι εκεί δημιουργήθηκε η χαοτική διαφορά, αλλά το χειρότερο για τους Μάβερικς ήταν ότι δεν μπορούσαν με τίποτα να σκοράρουν. Οι 75 πόντοι τα λένε όλα.

Το Ντάλας έπαιξε χωρίς τον Κρίσταπς Πορζίνγκις με πρόβλημα στη μέση, αλλά ο Λετονός έχει ήδη χάσει δύο ματς και στα προηγούμενα δεν… έλαμψε κιόλας με την απόδοση του.

Ο Νίκολα Γιόκιτς προερχόταν από τραυματισμό στο γόνατο που αποδείχτηκε αμελητέος και μέτρησε 11 πόντους, 16 ριμπάουντ κι οκτώ ασίστ σε μόλις 25 λεπτά συμμετοχής.

Πρώτος σκόρερ των Νάγκετς ήταν ο Ουίλ Μπάρτον με 17 πόντους, ενώ 14 έβαλε ο Τζεφ Γκριν και 13 ο Άαρον Γκόρντον. Οι Νάγκετς βρίσκονται στο 3-2, όσο κι οι Μάβερικς.

Ο Λούκα Ντόντσιτς έμεινε στους 16 πόντους με 5/18 σουτ και ο Τρέι Μπερκ έβαλε 11 και ήταν οι μοναδικοί με διψήφιο αριθμό πόντων για τους Μάβερικς. Τόσο… χάλια.