Μπακς: Δεύτερη σερί εντός έδρας ήττα με υπογραφή Σπερς (videos)

2021-10-31T07:30:45+00:00 2021-10-31T10:45:49+00:00.

31/Oct/21 07:30

Οι Μπακς δεν τα κατάφεραν κόντρα στους Σπερς, με τους δεύτερους να παίρνουν την εκτός έδρας νίκη με

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα και μάλιστα εντός έδρας για τους Μπακς.

Οι Σπερς αποδείχθηκαν ανώτεροι και με 93-102, πήραν μία σημαντική νίκη, την τέταρτη σε έξι αναμετρήσεις, με τους πρωταθλητές να μένουν στο 3-3.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν από την αρχή μπροστά στο σκορ και παρόλο που δέχθηκαν την αντίδραση των γηπεδούχων στη δεύτερη περίοδο, τελικά πήραν εκ νέου τον έλεγχο του ματς στα χέρια τους, για να ”καθαρίσουν” στο τέλος.

Ο Μάρεϊ με 23 πόντους-5 ριμπάουντ-9 ασίστ ήταν ο κορυφαίος του Σαν Αντόνιο, έχοντας μάλιστα 16 πόντους στο τελευταίο 12λεπτο. Ο Ουάιτ είχε 17 και ο Φορμπς 16.

Για τους Μπακς, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε από νωρίς πρόβλημα με φάουλ, αλλά αγωνίστηκε για 34′ με 28 πόντους (11/18 σουτ, 6/11 βολές)-13 ριμπάουντ-3 ασίστ-7 λάθη, με τον Μίντλετον να έχει 19-5-5-4, τον Θανάση 8 ριμπάουντ-2 ασίστ με 0/3 σουτ και τον Καλαϊτζάκη να αγωνίζεται για 1′ χωρίς στατιστική.

Τα 12λεπτα: 24-27, 47-45, 67-69, 93-102