Σέλτικς: Κέρδισαν (και) τους Θάντερ με σούπερ Τέιτουμ και Σρέντερ (video)

2021-11-21T08:33:39+00:00 2021-11-21T13:13:38+00:00.

21/Nov/21 08:33

Oι Σέλτικς πήραν τη νίκη επί των Θάντερ με 111-105, σε ένα ματς όπου οι Τέιτουμ και Σρέντερ ξεχώρισαν.

Της Eurohoops team / info@eurohoops.net

Συνεχίζουν την ανοδική του πορεία οι Σέλτικς, με τη Βοστώνη να παίρνει τη νίκη απέναντι στους Θάντερ με 111-105 και να φτάνει στο 9-8, ρίχνοντας την Οκλαχόμα στο 6-9.

Οι Σέλτικς είχαν σταθερά το προβάδισμα σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης, με την ομάδα από τη Βοστώνη να χαλαρώνει μόνο στην τέταρτη περίοδο, εκεί όπου οι φιλοξενούμενοι βρήκαν την ευκαιρία να μειώσουν

Ο Τέιτουμ είχε 33 πόντους με 6/12 τρίποντα και 8 ριμπάουντ για τους νικητές, ενώ ο Σρέντερ πρόσθεσε 29 πόντους. Σημαντική συνεισφορά και από τον Χόρφορντ, που είχε 10 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Για την Οκλαχόμα, ο Ντορτ είχε 16 πόντους, ο Γκίντεϊ 15 πόντους και ο Γκίλτζιους- Αλεξάντερ 14, ενώ ο Ποκουσέφσκι ήταν άποντος σε 9 λεπτά στο παρκέ, έχοντας 2 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Τα δωδεκάλεπτα: 30-23, 58-45, 89-74, 111-105.