NBA: Οι Νικς έστειλαν τους Λέικερς στα… αρνητικά, τον χαβά τους οι Χιτ (videos)

2021-11-24T07:20:37+00:00 2021-11-24T07:58:45+00:00.

24/Nov/21 07:20

Ακόμα μία ήττα για τους Λέικερς, ακόμα μία νίκη για τους Χιτ.

Σε ένα πραγματικό ντέρμπι, οι Νικς επέστρεψαν στις νίκες μετά το 106-100 κόντρα στους Λέικερς, για το 10-8.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα και προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 63-51, ενώ η μέγιστη διαφορά έφτασε ακόμα και τους 25, όμως οι φιλοξενούμενοι μπόρεσαν και επέστρεψαν (83-81).

Η αντίδραση αυτή δεν ήταν αρκετή, με τη Νέα Υόρκη να έχει σε κέφια τον Φουρνιέ με 26 πόντους και τον Ραντλ με 20 (16 ριμπάουντ).

Το Λος Άντζελες είναι πλέον στα αρνητικά με 9-10, παρά τους 31 πόντους-13 ριμπάουντ-10 ασίστ του Ουέστμπρουκ και τους 20 του Ντέιβις, απόντος του τιμωρημένου ΛεΜπρον.

Τα 12λεπτα: 36-30, 63-51, 83-81, 106-100

Πίστονς-Χιτ 92-100

Στον δρόμο των επιτυχιών μπήκαν ξανά οι Χιτ, μετά το 92-100 απέναντι στους Χιτ, για το 12-6 στην Ανατολή.

Η νίκη μόνο εύκολα δεν ήρθε για το Μαϊάμι, καθώς οι γηπεδούχοι ήταν σταθερά μπροστά στο σκορ μέχρι και την τρίτη περίοδο, όμως το 16-33 στο τέλος, έκρινε την αναμέτρηση.

Ο Χίρο ήταν ο κορυφαίος των νικητών με 31 πόντους-8 ριμπάουντ, ενώ από 15 είχαν οι Μπάτλερ-Αντεμπάγιο-Λόουρι. Για το Ντιτρόιτ του 4-13, 21 είχε ο Γκραντ και 15 ο Μπέι.

Τα 12λεπτα: 25-20, 53-46, 76-67, 92-100