Νετς: Η κατηφόρα δεν έχει τέλος, έκτη σερί ήττα (Video)

2022-02-03T07:40:07+00:00 2022-02-03T07:40:07+00:00.

03/Feb/22 07:40

Η κατηφόρα για τους Μπρούκλιν Νετς δεν έχει σταματημό, καθώς είναι ολοφάνερο πως δεν μπορούν να διαχειριστούν την απουσία του Κέβιν Ντουράντ…

Ο Τζέιμς Χάρντεν έμεινε στους τέσσερις πόντους (είχε ενοχλήσεις αλλά έπαιξε 37 λεπτά) και μοίρασε 12 ασίστ, ο Κάιρι Ίρβινγκ δεν τα πήγε και πολύ καλύτερα (14) κι οι Κινγκς βρήκαν την ευκαιρία να πάρουν μία σπουδαία νίκη με 112-101, σταματώντας το δικό τους κακό σερί των επτά αποτυχιών.
Αντίστοιχα, όμως, οι Νετς υπέστησαν την έκτη συνεχόμενη ήττα τους, έχουν πέσει στην 6η θέση της Ανατολής και δεν μπορούν να νιώθουν σιγουριά για τις επόμενες εβδομάδες που θα λείπει πάλι ο Κέβιν Ντουράντ λόγω τραυματισμού.

Το ματς κρίθηκε στην τελευταία περίοδο, διάστημα στο οποίο οι γηπεδούχοι Κινγκς έκαναν ένα επί μέρους 29-15 με πρωταγωνιστή τον Χαλιμπάρτον.

Πέτυχε τους επτά από τους συνολικά 12 πόντους του (συν 11 ασίστ), βοηθώντας την ομάδα του να πετύχει ένα σερί 9-0 και να ξεφύγει με 101-93. Εκεί ουσιαστικά κρίθηκαν όλα υπέρ των Κινγκς που παλεύουν για να μπουν έστω στο “play-in” τουρνουά, αλλά δεν δείχνουν ικανοί να τα καφέρουν.

Ο Χάρισον Μπαρνς σκόραρε 19 πόντους, ενώ ο Μπάντι Χιλντ και ο Ντάβιον Μίτσελ πρόσθεσαν 18. Οι Κινγκς παίζουν εδώ και λίγο καιρό χωρίς τον ΝτεΆαρον Φοξ και το πληρώνουν.

Ο Νικ Κλάξτον έκανε ρεκόρ καριέρας με 23 πόντους (11ριμπ.) παίζοντας στο βασικό ρόλο του ψηλού αντί του τραυματία ΛαΜάρκους Όλντριτζ, ενώ ο Τζέιμς Τζόνσον πρόσθεσε 18. Γενικά οι Νετς έβγαλαν στην επιφάνεια άλλους παίκτες κι όχι τους βασικούς της πρωταγωνιστές –Χάρντεν και Ίρβινγκ- που είχαν συνολικά 7/26 σουτ.