Λέικερς: Εμφατική επιστροφή του ΛεΜπρόν και νίκη επί των Νικς! (videos)

2022-02-06T08:10:38+00:00 2022-02-06T08:10:38+00:00.

06/Feb/22 08:10

Οι Λέικερς είχαν και πάλι τον ΛεΜπρόν στη σύνθεσή τους και με τον Βασιλιά να κάνει ΜΑΤΣΑΡΑ, πήραν τη νίκη επί των Νικς στην παράταση με 122-115.

Της Eurohoops team / info@eurohoops.net

Μετά από πέντε παιχνίδια μακριά από τη δράση, ο ΛεΜπρόν επέστρεψε και το έκανε εμφατικά, οδηγώντας τους Λέικερς σε μια σπουδαία νίκη στην παράταση επί των Νικς με 122-115.

Ο Βασιλιάς τελείωσε το παιχνίδι με τριπλ νταμπλ, έχοντας 29 πόντους, 13 ριμπάουντ και 10 ασίστ και οδήγησε τους Λέικερς στο 26-28, με τους Νικς να υποχωρούν στο 24-29.

Οι Νικς βρέθηκαν ακόμα και στο +21 στην δεύτερη περίοδο (47-68) και στο +15 στο ημίχρονο (56-71), όμως στη συνέχεια οι Λέικερς επέστρεψαν παίρνοντας το προβάδισμα με 87-84 στο 36′. Το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση (111-111), εκεί όπου οι Λιμνάνθρωποι κυριάρχησαν, φτάνοντας στη νίκη.

Πέραν του ΛεΜπρόν, ο Μαλίκ Μονκ πρόσθεσε 29 πόντους και ο Αντονι Ντέιβις 28 πόντους και 17 ριμπάουντ. Ο Ράσελ Ουέστμπρουκ έμεινε στους 5 πόντους με 1/10 σουτ, έχασε δύο κρίσιμες βολές στο φινάλε της κανονικής διάρκειας του αγώνα και έμεινε στον πάγκο στην παράταση.

Για τους Νικς, ο Μπάρετ είχε 36 πόντους και ο Τζούλιους Ραντλ 32 πόντους και 16 ριμπάουντ.

Τα δωδεκάλεπτα: 29-42, 56-71, 87-84, 111-111, 122-115