Μπακς: Σαρωτικοί στο Λος Άντζελες με Γιάννη, Χόλιντεϊ & Πόρτις (videos)

2022-02-07T07:20:42+00:00 2022-02-07T08:22:52+00:00.

07/Feb/22 07:20

Σαρωτικοί στο Λος Άντζελες οι Μπακς, κέρδισαν τους Κλίπερς με 113-137.

Τρίτη σερί νίκη για τους Μπακς και με σαρωτική εμφάνιση!

Οι πρωταθλητές δεν είχαν κανένα πρόβλημα κόντρα στους Κλίπερς, όπως αποδεικνύει και το 113-37, για το 34-21 στο #3 στην Ανατολή.

Το ματς δεν ξεκίνησε καλά για τους νικητές, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με 31-28 στη πρώτη περίοδο, πριν έρθει η ολική ανατροπή στο ημίχρονο (51-60).

Ο Γιάννης ήταν εξαιρετικός με 28 πόντους (6/12 δίποντα, 2/3 τρίποντα, 10/12 βολές), 10 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 2 μπλοκς σε 31′, με τον Χόλιντεϊ να ακολουθεί με 27 πόντους, 13 ασίστ.

Στους 24 πόντους και 11 ριμπάουντ έφτασε ο Πόρτις, ενώ από κοντά και οι Κόνατον (18 πόντοι, 5 ριμπάουντ), και Μίντλετον (17 πόντοι, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ).

Για τους Κλίπερς του 27-28, που συνεχίζουν χωρίς Καουάι-Τζορτζ, ο Πάουελ προσπάθησε με 28 πόντους (στο πρώτο του ματς) και ο Μόρις με 20 πόντους, 8 ριμπάουντ.

Επόμενος αντίπαλος για τους Μπακς οι Λέικερς στο Λος Άντζελες, το πρωί της Τετάρτης (9/2, 05:00) και μετά θα ταξιδέψουν στο Φοίνιξ, για να αντιμετωπίσουν τους Σανς.

Τα 12λεπτα: 32-28, 51-60, 81-99, 113-137