NBA: Έχασαν από τους Μάτζικ οι Ουόριορς, show Γιανγκ στη Νέα Υόρκη (βαθμολογία)

2022-03-23T07:52:22+00:00 2022-03-23T07:53:08+00:00.

23/Mar/22 07:52

Οι Μάτζικ έκαναν την μεγάλη έκπληξη κόντρα στους Ουόριορς. Νίκες για Νάγκετς και Χοκς με φοβερούς Γιόκιτς και Γιανγκ. Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες.

Τρίτη σερί ήττα και μάλιστα από την δεύτερη χειρότερη ομάδα της Ανατολής για τους Ουόριορς.

Οι Μάτζικ έκαναν την έκπληξη της βραδιάς με 94-90, για την 20ή νίκη τους μετά από 73 ματς.

Όλα κρίθηκαν στη τελευταία περίοδο με το επιμέρους 29-16. Το 65-74 έγινε 86-85, με τον Βάγκερ να ”γράφει” το 92-88 στο -13” με 3/3 βολές.

Ο τελευταίος είχε 18 πόντους, με τον Κάρτερ τζ. να είναι πρώτος σκόρερ με 19. Δεν ήταν αρκετός ο Πουλ με 26 και ο Τόμπσον με 15 για το Γκόλντεν Στέιτ του 47-25.

Τα 12λεπτα: 25-17, 46-38, 65-74, 94-90

Νάγκετς-Κλίπερς 127-115

Στην εξάδα της Δύσης μπήκαν οι Νάγκετς (43-30), μετά το 127-115 απέναντι στους Κλίπερς (36-38).

Οι γηπεδούχοι δεν είχαν πρόβλημα απέναντι στο Λ.Α. των τεσσάρων σερί ηττών, με τον Γιόκιτς να κάνει ματσάρα με 30 πόντ0υς-14 ριμπάουντ-6 ασίστ.

Γκόρντον, Γκριν και Χάιλαντ είχαν από 16 πόντους, με τον Μαν να φτάνει τους 24 για τους φιλοξενούμενους.

Νικς-Χοκς 111-117

Οι Χοκς (36-36) πήραν σημαντική νίκη στη Νέα Υόρκη (30-42) με 111-117, με τους νικητές να παραμένουν οριακά στην δεκάδα της Ανατολής.

Το 22-30 στη τελευταία περίοδο έκρινε το ματς, όπως και ο απίστευτος Γιανγκ των 45 πόντων-8 ασίστ για την Ατλάντα. Από κοντά και ο Μπογκντάνοβιτς με 32.

Μπάρετ και Μπερκς προσπάθησαν με 30 και 21 πόντους αντίστοιχα για τους Νικς, που έχουν ακόμα κάποιες ελπίδες για τα play-in.