ΠΑΛΙ δεν έφτανε ο ΛεΜπρον για τους Λέικερς, έχασαν εντός οι Νετς (videos)

2022-03-28T06:30:36+00:00 2022-03-28T08:33:36+00:00.

28/Mar/22 06:30

Οι Χόρνετς πήραν σπουδαία νίκη μέσα στο Μπρούκλιν, την ώρα που οι 39 του ΛεΜπρον δεν ήταν αρκετοί για τους Λέικερς στη Nέα Ορλεάνη.

Επιστροφή στις ήττες για τους Νετς, με τους Χόρνετς να κάνουν πολύ καλό παιχνίδι στο Μπρούκλιν, για το τελικό 110-119.

Το 29-37 στη τρίτη περίοδο έκρινε σε μεγάλο βαθμό το ματς, παρά το +14 των γηπεδούχων.

Ο Μπολ έδειξε τον δρόμο στην ομάδα του για το 39-36 με 33 πόντους-7 ριμπάουντ-9 ασίστ, ενώ 24 είχε ο Μπρίντζις.

Δεν ήταν αρκετοί οι Ντουράντ με 27-8-7, Ντράμοντ με 20-17 και Ίρβινγκ με 16-2-11 για τους ηττημένους του 39-36. Μάλιστα, ο τελευταίος αγωνίστηκε για πρώτη φορά φέτος εντός έδρας.

39 ο ΛεΜπρον, ήττα οι Λέικερς

Ακόμα μία ήττα για τους Λέικερς, που παρόλα αυτά παραμένουν στην 10η θέση της Δύσης με 31-43.

Το +12 που πήραν οι Πέλικανς στη τέταρτη περίοδο (26-14) ήταν αρκετό για το τελικό 116-108 στη Νέα Ορλεάνη, παρά το +23 των φιλοξενούμενων!

Ο ΛεΜπρον είχε 39 πόντους-9 ριμπάουντ-5 ασίστ, ο Ουέστμπρουκ 18-7-6, με τον πρώτο να γίνεται μόλις ο δεύτερος στην ιστορία του ΝΒΑ με 37.000+ πόντους!

Οι Πέλικανς είχαν τον Ίνγκραμ με 26-7-5 και τον Βαλαντσιούνας με 19-12-3, ενώ 21 είχε ο Μέρφι, για το 32-43.