ΝΒΑ: Φιλική ήττα για τους Μπακς χωρίς τον… πεινασμένο Γιάννη, έπαιξε ο Θανάσης (Video)

2022-10-02T07:12:12+00:00 2022-10-02T07:12:12+00:00.

02/Oct/22 07:12

Oι Γκρίζλις νίκησαν με 107-102 τους Μπακς στο πρώτο τους φιλικό παιχνίδι της χρονιάς, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο (και πάρα πολλούς ακόμα παίκτες) να κάθεται στον πάγκο και να απολαμβάνει τα… σνακ του.

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Ο Γιάννης ήταν… πεινασμένος όπως αποδείχτηκε, καθώς η κάμερα τον “συνέλαβε” να τρώει διαρκώς ποπ κορν, το οποίο μοίραζε και στους συμπαίκτες του. Ακόμα και στον Μπρουκ Λόπεζ που έπαιξε για λίγο!

Φυσικά δεν έχασε την ευκαιρία να έρθει σε επαφή με τους φανς του, υπογράφοντας δεκάδες αυτόγραφα στο περιθώριο του αγώνα.

Εκτός από τον Γιάννη, δεν αγωνίστηκαν για τους Μπακς ο Κρις Μίντλετον, ο Πατ Κόνατον κι ο Τζο Ινγκλς, ενώ από τους Γκρίζλις έλειψαν ο Τζα Μοράντ, ο Τάιους Τζόουνς, ο Ντέσμοντ Μπέιν και ο Στίβεν Άνταμς.

Ο ρούκι Ντέιβιντ Ρόντι πέτυχε 18 πόντους κι ο “two-way”, Κένι Λόφτον τζ. πρόσθεσε 17 για τους Γκρίζλις που πήραν τη νίκη χάρη στο 41-26 της τελευταίας περιόδου.

Ο Τζόρνταν Νουόρα έβαλε 21 πόντους για τους Μπακς, ενώ από 15 πρόσθεσαν ο Γκρέισον Άλεν κι ο Σάντρο Μαμουκελασβίλι. Ο Τζρου Χόλιντεϊ έπαιξε 15 λεπτά (5π.), ενώ ο Θανάσης Αντετοκούνμπο πάτησε παρκέ για 13 λεπτά, σημειώνοντας ένα καλάθι.