NBA: Ζορίστηκαν οι Ουόριορς, μεγάλη νίκη για Χόρνετς (αποτελέσματα – βαθμολογία)

2022-10-24T07:57:35+00:00 2022-10-24T07:57:35+00:00.

24/Oct/22 07:57

Το ξημέρωμα της Δευτέρας (24/10) τα είχε όλα στο ΝΒΑ. Τα αποτελέσματα της βραδιάς, τα highlights και οι βαθμολογίες.

Δύσκολη νίκη, αλλά… νίκη για τους Ουόριορς (2-1) απέναντι στους Κινγκς με 130-125.

Οι δεύτεροι έκαναν μία φοβερή προσπάθεια στη τέταρτη περίοδο και από το 125-107 βρέθηκαν στο 126-122 στο 47′.

Δεν είχαν, όμως, την διάρκεια για την ανατροπή, που ξεκίνησαν, με τον Πουλ να κάνει το 128-122 στο -25” με 2/2 βολές.

Ο Κάρι ήταν εξαιρετικός, ειδικά στο πρώτο μέρος, με 33 πόντους (7/12 τρίποντα), ενώ από 24 είχαν οι Ουίγκινς-Πουλ.

Όσο για το Σακραμέντο του 0-3, 26 πόντους-10 ασίστ μέτρησε ο Φοξ και 19 πόντους-14 ριμπάουντ ο Σαμπόνις.

ΧοκςΧόρνετς 109-126

Πρώτη ήττα για τους Χοκς (2-1) και μάλιστα εντός έδρας από τους Χόρνετς με 109-126.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στη δεύτερη και τρίτη περίοδο με επιμέρους 54-82!

Ο Ούμπρε Τζ. με 24 πόντους-10 ριμπάουντ και ο Ρίτσαρντς με 20-11 ήταν οι πρωταγωνιστές των νικητών (2-1).

Ο Γιανγκ μέτρησε 28 πόντους-9 ασίστ και ο Μάρεϊ 19-5 για την Ατλάντα.

ΚαβαλίερςΟυίζαρντς 117-107

Δύσκολο βράδυ για τους Καλαβίερς κόντρα στους Ουίζαρντς με 117-107.

Οι δυο ομάδες έλυσαν τις διαφορές τους στη παράταση, με το 14-4 στο έξτρα πεντάλεπτο να κρίνει την έκβαση.

Ο Μίτσελ έκανε μεγάλο ματς με 37 πόντους-5 ριμπάουντ-4 ασίστ, για το 2-1 της ομάδας του.

Όσο για την Ουάσινγκτον (2-1), ο Μπιλ είχε 27 πόντους-4 ριμπάουντ-5 ασίστ.

ΘάντερΤίμπεργουλβς 106-116

Πρώτη εκτός έδρας νίκη για τους Τίμπεργουλβς (2-1), μετά το 106-126 απέναντι στους Θάντερ.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν το προβάδισμα σταθερά από τη πρώτη περίοδο και δεν δυσκολεύτηκαν να φτάσουν στην επικράτηση.

Ο Έντουαρντς ήταν πρώτος σκόρερ με 30 πόντους-11 ριμπάουντ, από 15 πρόσθεσαν Τάουνς και Γκομπέρ.

Ο Ντορτ είχε 20 πόντους και ο Ποκουσέφσκι 2 πόντους-2 ριμπάουντ με 1/6 σουτ σε 13′