Tάιλερ Ντόρσεϊ: Ντεμπούτο με 18 πόντους και νίκη στην G-League (Video)

2022-11-05T10:14:53+00:00 2022-11-05T10:14:53+00:00.

05/Nov/22 10:14

Ο Τάιλερ Ντόρσεϊ έκανε το ντεμπούτο του με τη φανέλα των Τέξας Λέντζεντς στην επιστροφή του στην G-League που ξεκίνησε επίσημα, πετυχαίνοντας 18 πόντους οι οποίοι συνοδεύτηκαν με τη νίκη της ομάδας με 120-113 επί των γηξπεδούχων Όστιν Σπερς…

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Ο Τάιλερ Ντόρσεϊ ξεκίνησε να παίρνει παιχνίδια στην G-League, βοηθώντας την ομάδα του να φύγει με νίκη στο ντέρμπι του Τέξας. Η θυγατρική των Μάβερικς επικράτησε με 120-113 γυρνώντας το ματς στο δεύτερο ημίχρονο (+13).

Ο Ντόρσεϊ ξεκίνησε στο βασικό σχήμα των Λέτζεντς παίζοντας συνολικά 27 λεπτά. Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού και διεθνής ομογενής, μέτρησε 18 πόντους με 4/13 σουτ (2/5 τρίποντα) και 4/5 βολές, ενώ πρόσθεσε στη στατιστική του επτά ριμπάουντ, μία ασίστ για δύο λάθη και ένα κλέψιμο.

Κώστας & Άλεξ Αντετοκούνμπο: Πρώτη φορά αντίπαλοι, νικητής ο… ψηλός (Video)

Ο Ντόρσεϊ ξεκίνησε ως φόργουορντ, αφού στα γκαρντ έπαιξε ο ΜακΚίνλεϊ Ράιτ που έβαλε 29 πόντους και δίπλα του ο ρούκι Τζέιντεν Χάρντι, που είχε 23.

Ο Τσαρλς Μπάσεϊ των Σπερς με 33 πόντους και 15 ριμπάουντ ήταν ο καλύτερος του γηπέδου.