ΛεΜπρον: “Ακούω διαιτητές να μου λένε ότι χάνουν σφυρίγματα την τελευταία διετία”

2022-11-07T08:16:09+00:00 2022-11-07T08:17:35+00:00.

07/Nov/22 08:16

Ο ΛεΜπρον Τζέιμς έκανε σχόλιο για την διαιτησία, πριν το γενικεύσει.

Tου Βαγγέλη Παπαδημητρίου/ info@eurohoops.net

Οι Λέικερς βρίσκονται στο 2-7, μετά και τη νέα ήττα από τους Καβαλίερς με 100-114.

Όπως καταλαβαίνει κανείς, το Λ.Α. είναι ήδη σε μπελάδες, αν και είναι νωρίς ακόμα στη σεζόν.

Ο ΛεΜπρον Τζέιμς είχε 27 πόντους-7 ριμπάουντ-4 ασίστ, αλλά με 13/23 σουτ και 0/3 βολές.

Ο ”Βασιλιάς” έχει μόλις 20,7% από τα 7,25μ., ενώ ο μέσος όρος πόντων είναι ο χαμηλότερος από τη rookie χρονιά του (20,9 το 2003/04).

Μετά τον αγώνα, ο Τζέιμς βρέθηκε στη Συνέντευξη Τύπου και ένα μη σφύριγμα στο ημίχρονο στάθηκε αφορμή για σχολιασμό της διαιτησίας.

”Στο τελευταίο παιχνίδι δέχθηκα επαφές, με έβγαλαν από τη πορεία μου μερικές φορές. Στο ημίχρονο, ήρθαν οι διαιτητές να μου πουν ότι έχασαν σφύριγμα. Αυτό μου λένε τα τελευταία δύο χρόνια, ότι χάνουν σφυρίγματα”