Τάιλερ Ντόρσεϊ: Κακή βραδιά με 11 πόντους κι άστοχο τρίποντο για την ισοφάριση (Video)

2022-11-19T10:25:43+00:00 2022-11-19T10:25:43+00:00.

19/Nov/22 10:25

Ο Τάιλερ Ντόρσεϊ έκανε το χειρότερο του παιχνίδι ως τώρα στην G-League με τους Τέξας Λέτζεντς, αστοχώντας μάλιστα σε τρίποντο στην εκπνοή- υπό πίεση αντιπάλου και χρόνου- για να στείλει το ματς στην παράταση.

Οι Μπέρμινγκχαμ Σκουάντρον- θυγατρική των Πέλικανς– επικράτησαν με 117-114 των Τέξας Λέτζεντς, παρότι οι τελευταίοι είχαν διπλή ευκαιρία να στείλουν το παιχνίδι στην παράταση στο τέλος του αγώνα.

Πρώτα ο Μακίνλεϊ Ράιτ αστόχησε στο τρίποντο, η μπάλα έμεινε στην κατοχή των Λέτζεντς φτάνοντας στον Ντόρσεϊ, που πρόλαβε το χρονόμετρο υπό πίεση, αλλά αστόχησε για έκτη φορά στο παιχνίδι έξω από τα 7.25 μέτρα (1/7), μένοντας στους 11 πόντους.

Ο πρώην άσος του Ολυμπιακού και διεθνής μας ομογενής, είχε 3/7 δίποντα 1/1 βολή, ενώ πρόσθεσε πέντε ριμπάουντ, δύο ασίστ και μία τάπα σε 34 αγωνιστικά λεπτά.