Πίστονς-Λέικερς: ΛεΜπρόν-Ντέιβις έβαλαν 69 και σταμάτησαν το αρνητικό σερί των τριών ηττών! (Video)

2022-12-12T08:43:34+00:00 2022-12-12T08:43:34+00:00.

12/Dec/22 08:43

Ο ΛεΜπρόν Τζέιμς πέτυχε 35 πόντους, ο Άντονι Ντέιβις τον ακολούθησε με 34 και οι Λέικερς πέρασαν με δυσκολία, 124-117, από το Ντιτρόιτ, σταματώντας το αρνητικό σερί των τριών ηττών που είχαν!

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Ο ΛεΜπρόν Τζέιμς έβαλε καθοριστικά καλάθια και ήταν αυτός που πάσαρε στον Όστιν Ριβς για το καθοριστικό τρίποντο των Λέικερς που έκανε το 122-117, με τους Πίστονς να απειλούν για τη νίκη λίγο πριν το φινάλε του αγώνα.

Ο “Βασιλιάς” 14/24 σουτ και 5/5 βολές φτάνοντας στους 35 πόντους σε μία μεγάλη βραδιά για τον ίδιο, όπως και για τον Άντονι Ντέιβις ο οποίος σταμάτησε στους 34 (12/17 δίποντα, 10/12 βολές) με 15 ριμπάουντ και επτά ασίστ!

Ο Λόνι Ουόκερ πρόσθεσε 18 πόντους με 7/10 σουτ (4/6 τρίποντα), ενώ ο Ράσελ Ουέστμπρουκ είχε 11 πόντους και εννιά ασίστ σε 21 λεπτά, με το χρόνο συμμετοχής του να παραμένει χαμηλά.

Τρομερή εμφάνιση έκανε ο Μπόγιαν Μπογκντάνοβιτς με 38 πόντους, από τους οποίους έβαλε 25 στην τρίτη περίοδο που αποτελούν ρεκόρ καριέρας του!

Το επί μέρους σκορ σε αυτό το 12λεπτο ήταν 41-30 υπέρ των Πίστονς χάρη στον Κροάτη που είχε 6/12 τρίποντα και 8/8 βολές.

Ο Τζέιντεν Άιβι πρόσθεσε 16 αλλά αποβλήθηκε, ενώ για μία ακόμα φορά δεν αγωνίστηκε ο Κέιντ Κάνιγκχαμ.