Άνετοι οι Σπερς κόντρα σε Κουφό και Κινγκς (video)

2015-11-10T11:10:33+00:00 2015-11-10T12:42:55+00:00.

10/Nov/15 11:10

Σπερς

Συνεχίζουν να απογοητεύουν οι Σακραμέντο Κινγκς του Κώστα Κουφού με αποτέλεσμα να γνωρίσουν ακόμα μία ήττα με 106-88 απέναντι στους Σαν Αντόνιο Σπερς.

Συνεχίζουν να απογοητεύουν οι Σακραμέντο Κινγκς του Κώστα Κουφού με αποτέλεσμα να γνωρίσουν ακόμα μία ήττα με 106-88 απέναντι στους Σαν Αντόνιο Σπερς. Ο Έλληνας σέντερ αγωνίστηκε για περίπου 26 λεπτά σημειώνοντας 2 πόντους (1/2 σουτ), 6 ριμπάουντ και 3 τάπες. Ο έτερος ψηλός της ομάδας, Κάζινς, επέστρεψε στις αγωνιστικές υποχρεώσεις της ομάδας του σημειώνοντας νταμπλ-νταμπλ (21 πόντοι, 12 ριμπάουντ) αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να αποτρέψει την ήττα της ομάδας του, με τον Ραζόν Ρόντο να έχει 8 πόντους, 12 ασίστ και 9 λάθη.

Για την ομάδα του Γκρεγκ Πόποβιτ ξεχώρισε ο μονίμως θετικός Καουάι Λέοναρντ (24 πόντοι, 10/13 σουτ) αλλά και ο Τιμ Ντάνκαν που σημείωσε νταμπλ-νταμπλ (11 πόντοι, 14 ριμπάουντ). Το επί μέρους σκορ 34-19 στην τέταρτη και καθοριστική περίοδο βοήθησε τους Σπερς να βελτιώσουν και άλλο το ρεκόρ τους (5-2 νίκες) στην ανταγωνιστική Δύση.