Νικς: Ωραίος ο Ραντλ, μοιραίος ο Τζέιλεν Μπράουν και σε …κρίση οι Σέλτικς! (Video)

2023-01-27T07:57:09+00:00 2023-01-27T07:57:09+00:00.

27/Jan/23 07:57

julius-randle-knicks

Ο Τζούλιους Ραντλ έβαλε 37 πόντους και με δύο εύστοχες βολές έβαλε μπροστά τους Νικς στην παράταση, ενώ δύο αντίστοιχες βολές του Τζέιλεν Μπράουν είχαν την αντίθεση κατάληξη για τους Σέλτικς…

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Ο Τζούλιους Ραντλ με 37 (5/13 τρίποντα) και ο Τζέιλεν Μπράνσον με 29 και επτά ασίστ οδήγησαν τους Νικς σε μεγάλη νίκη με 120-117 μέσα στη Βοστόνη, βάζοντας σε κρίση των Σέλτικς που μετρούν τρεις σερί ήττες για δεύτερη φορά φέτος!

Για τους Νικς ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη αλλά αυτή τη στιγμή βρίσκονται εκτός πλέι οφς από την 7η θέση.

Ο Τζέισον Τέιτουμ έκανε σπουδαίο παιχνίδι με 35 πόντους και 14 ριμπάουντ κι ήταν αυτός που ισοφάρισε το παιχνίδι στην κανονική περίοδο, με τους Σέλτικς να ανατρέπουν μία διαφορά 13 πόντων στην τέταρτη περίοδο!

Στην παράταση τα πράγματα δεν άλλαξαν, αφού οι Νικς και πάλι πήραν τα ηνία του αγώνα.

Ο Ραντλ τους έβαλε μπροστά με 118-117, ωστόσο ο Τζέιλεν Μπράουν κέρδισε φάουλ και πήγε στη “γραμμή της φιλανθρωπίας” για να δώσει το προβάδισμα στους Σέλτικς, 7.6” πριν το τέλος. Είχε 5/5 ως εκείνο το σημείο, αλλά αστόχησε και στις δύο, αποτυγχάνοντας να στείλει έστω το ματς σε 2η παράταση. Ή τέλος πάντων να υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

Οι Νικς ευστόχησαν στις δύο βολές και ο Μπράνσον με μπλοκ στην εκπνοή κλείδωσε τη νίκη.

Ο Αρ Τζέι Μπάρετ έβαλε 19 πόντους και ο Ιμάνουελ Κουίκλι πρόσθεσε 17. Ο Τζέιλεν Μπράουν μέτρησε 22 πόντους για τους Σέλτικς που έπαιξαν χωρίς τον Μάρκους Σμαρτ.