Τρέι Γιανγκ: Πέταξε την μπάλα στον διαιτητή και αποβλήθηκε (Video)

2023-03-26T08:30:39+00:00 2023-03-26T08:30:39+00:00.

26/Mar/23 08:30

Ο Τρέι Γιανγκ δεν συγκρατεί εύκολα τα νεύρα του. Για μία ακόμα φορά αποδείχτηκε αυτό μέσα στο γήπεδο…

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Ο πρώτος σκόρερ και πασέρ των Χοκς, Τρέι Γιανγκ, πέταξε εκνευρισμένος την μπάλα στον διαιτητή του αγώνα με τους Πέισερς και χωρίς καμία καθυστέρηση είδε την… άγουσα για τα αποδυτήρια καθώς δικαίως αποβλήθηκε.

Ο Γιανγκ χρεώθηκε με ένα επιθετικό φάουλ και ο Ταϊρίς Χαλιμπάρτον ισοφάρισε το παιχνίδι στα μισά της τρίτης περιόδου.
Οι Χοκς κάλεσαν τάιμ άουτ και ο εκνευρισμένος Γιανγκ, πρώτα χτύπησε την μπάλα με δύναμη στο παρκέ και στη συνέχεια την πέταξε προς την πλευρά του διαιτητή, Σκοτ Ουόλ που την σταμάτησε με τα χέρια του.

Αμέσως τον χρέωσε με τεχνική ποινή κι αποβολή, χωρίς να… προκαλέσει και καμία έκπληξη σε κανέναν πέρα μόνο του ίδιου του Τρέι που πήγε στα αποδυτήρια με 14 πόντους και πέντε ασίστ σε 21 λεπτά που πρόλαβε να παίξει.

Παρά την απουσία του, οι Χοκς πάτησαν το γκάζι και νίκησαν με 143-130 κρατώντας την 8η θέση στην Ανατολή, χωρίς ελπίδα να μπουν στην εξάδα για την απευθείας πρόκριση στα πλέι οφς.

Οκτώ παίκτες των Χοκς από τους δέκα που έπαιξαν πέτυχαν διψήφιο αριθμό πόντων με τον Τζον Κόλινς στους 21 και τον Ντεζούντε Μάρεϊ στους 20 και 12 ασίστ (Νουόρα 33 για τους Πέισερς).

Ο Γιανγκ συμπλήρωσε 15 τεχνικές ποινές και μία ακόμα θα οδηγήσει σε αυτόματα αποβολή από ένα παιχνίδι των Χοκς στην κανονική περίοδο.

Μετά το τέλος του αγώνα, ο κόουτς Κουίν Σνάιντερ δήλωσε πως ο Τρέι Γιανγκ αναγνώρισε το λάθος του.