Νάγκετς: Με υπογραφή Γιόκιτς το 2-0 κόντρα στους Σανς (videos)

2023-05-02T07:39:21+00:00 2023-05-02T07:39:21+00:00.

02/May/23 07:39

DENVER, CO - MAY 1: Nikola Jokic #15 of the Denver Nuggets handles the ball against the Phoenix Suns during Round 2 Game 2 of the 2023 NBA Playoffs on May 1, 2023 at the Ball Arena in Denver, Colorado. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and/or using this Photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Mandatory Copyright Notice: Copyright 2023 NBAE (Photo by Bart Young/NBAE via Getty Images)

Σημαντικό προβάδισμα με 2-0 για τους Νάγκετς επί των Σανς, μετά το 97-87 στο Game 2.

Του Βαγγέλη Παπαδημητρίου/ info@eurohoops.net

Υπερασπίστηκαν ξανά την έδρα τους οι Νάγκετς!

Το Ντένβερ έκανε το 2-0 κόντρα στους Σανς, μετά το 97-87 στον δεύτερο ημιτελικό στη Δύση.

Το ματς ήταν κλειστό, πριν έρθει η τέταρτη περίοδος, που ήταν σαφώς υπέρ των γηπεδούχων (27-14).

Ο Γιόκιτς ήταν και πάλι συγκλονιστικός με 39 πόντους-16 ριμπάουντ-5 ασίστ και 17/30 σουτ.

Για το Φοίνιξ, ο Μπούκερ με 35 πόντους-6 ασίστ (14/29 σουτ) και ο Ντουράντ με 24 (10/27) δεν ήταν αρκετοί.

Ο Πολ (8 πόντοι-6 ασίστ) αποχώρησε με πρόβλημα στον προσαγωγό στη τρίτη περίοδο, κάτι που προκαλεί επιπλέον ανησυχία στους Σανς.

Η σειρά μεταφέρεται στην έδρα των Σανς για δυο ματς (6 και 8/5).

Τα 12λεπτα: 18-21, 40-42, 70-73, 97-87

Σίξερς: ΡΕΣΙΤΑΛ Χάρντεν και 0-1 τους Σέλτικς! (videos)