Η… καλύτερη χειρότερη άμυνα που θα δείτε σήμερα (video)

2023-05-28T15:31:45+00:00 2023-05-28T15:32:23+00:00.

John Rammas

28/May/23 15:31

Vincent-White-Heat-Celtics-Game6-shoe

Ο Γκέιμπ Βίνσεντ “έχασε” το δεξί παπούτσι στην τρίτη περίοδο της ήττας των Χιτ από τους Σέλτικς (103-104 & 3-3) στο Μαϊάμι για την τελική σειρά των playoffs στην Ανατολή, όχι και την άμυνα στον Ντέρικ Ουάιτ.

Του Γιάννη Ράμμα/ irammas@eurohoops.net

Δυνατές μονομαχίες, αγωνία στο κατακόρυφο, μεγάλα plays κι ένα game-winning tip-in. Το Game 6 ανάμεσα στους Χιτ και στους Σέλτικς (103-104 & 3-3) στο Μαϊάμι για την τελική σειρά των playoffs στην Ανατολή τα είχε όλα. Προσθέστε και μία άμυνα με το… παπούτσι! Κι όμως!

Μετά από layup στα πρώτα λεπτά της τρίτης περιόδου, ο Γκέιμπ Βίνσεντ “έχασε” το δεξί παπούτσι, όφειλε, όμως, να γυρίσει γρήγορα στην άμυνα. Όχι μόνο το έκανε, έπαιξε κι “άμυνα”/έκανε φάουλ στον Ντέρικ Ουάιτ με το ίδιο το παπούτσι στο χέρι.

Η συνέχεια στο Game 7 στη Βοστόνη (30/5, 03:30/COSMOTE SPORT 4)…