ΝΒΑ Summer League: Θετικός ΞΑΝΑ ο Βούκτσεβιτς στην ήττα των Ουίζαρντς απ’ τους Μπουλς (video)

2023-07-16T08:04:35+00:00 2023-07-16T11:32:09+00:00.

Nikos Mastrogiannopoulos

16/Jul/23 08:04

Ο Τρίσταν Βούκσεβιτς συνεχίζει τις καλές εμφανίσεις του στο ΝΒΑ Summer League, αυτή τη φορά απέναντι στους Μπουλς.

Του Νίκου Μαστρογιαννόπουλου/ info@eurohoops.net

Ο Τρίσταν Βούκσεβιτς σημείωσε μία ακόμη καλή εμφάνιση στο ενεργητικό του με τη φανέλα των Ουίζαρντς.

Οι “Μάγοι” δεν τα κατάφεραν και παρόλο που είχαν πάρει κεφάλι στο σκορ στην τελευταία περίοδο, το ματς είχε γίνει ντέρμπι και οι Μπουλς ήταν αυτοί που χαμογέλασαν στο φινάλε, επικρατώντας με 90-85 στο ΝΒΑ Summer League.

Μία ακόμη θετική εμφάνιση ωστόσο κατέγραψε ο Τρίσταν Βούκσεβιτς, ο οποίος δείχνει να βρίσκεται τα πατήματά του και να προσαρμόζεται στους ρυθμούς του ΝΒΑ.

Μάλιστα, σύμφωνα με τελευταίες πληροφορίες, ο Βούκσεβιτς μπορεί να περιμένει τους Ουίζαρντς με στόχο ένα συμβόλαιο στο μεγαλύτερο πρωτάθλημα του πλανήτη, όμως το Περιστέρι του Βασίλη Σπανούλη θα κάνει τα πάντα για να τον αποκτήσει με την μορφή δανεισμού από την Παρτίζαν του Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς.

Θυμίζουμε ότι οι Ουίζαρντς επέλεξαν τον Βούκσεβιτς στο φετινό ΝΒΑ Ντραφτ στο Νο.42.

Ο Βούκσεβιτς ολοκλήρωσε τον αγώνα έχοντας 15 πόντους, 8 ριμπάουντ και 1 ασίστ σε 25 λεπτά συμμετοχής, έχοντας 2/8 τρίποντα.

Όσο για τους νικητές, αυτός που ξεχώρισε ήταν σίγουρα ο Τζαβόν Φρίμαν-Λίμπερτι, ο οποίος αναδείχθηκε κορυφαίος του ματς, έχοντας 24 πόντους, με 7 ριμπάουντ αλλά και 5 ασίστ σε συνολικά 29 λεπτά που αγωνίστηκε.

Ο Τρίσταν Βούκτσεβιτς περιμένει τους Ουίζαρντς και το Περιστέρι τον Βούκτσεβιτς (photo)

Ο ΛεΜπρόν Τζέιμς αφήνει το Νο.6 και επιστρέφει στο Νο.23 λόγω… Μπιλ Ράσελ (photo)

Στεφ Κάρι: Είναι “clutch” και στο γκολφ, με χτύπημα από 140 μέτρα! (video)