Οι Κινγκς έβαλαν 89 πόντους και έχασαν στο Χιούστον – Άποντος ο Βεζένκοφ

2023-11-05T07:19:11+00:00 2023-11-05T08:18:52+00:00.

05/Nov/23 07:19

sasha-vezenkov-sacramento-kings

Κακό βράδυ για τους Κινγκς, οι οποίοι έχασαν με 18 πόντους (107-89) από τους Ρόκετς. Χωρίς σκορ έμεινε ο Βεζένκοφ.

Του Βαγγέλη Παπαδημητρίου/ info@eurohoops.net

Στο 2-3 έπεσαν οι Κινγκς μετά την ήττα τους στο Χιούστον με 107-89.

Οι Ρόκετς ήταν καλύτεροι, ειδικά στην τέταρτη περίοδο (36-21), με το Σακραμένο να έχει 11/41 τρίποντα (26,8%).

Οι νικητές ανέβηκαν επίσης στο 2-3 με τον Μπρουκς να βάζει την υπογραφή του με 26 πόντους-9 ριμπάουντ και 9/14 σουτ.

Μάλιστα, είχε 12 πόντους στην τέταρτη περίοδο. Από 21 είχαν οι ΒανΒλιτ (12 ασίστ) και Σμιθ τζ. (11 ριμπάουντ), από πλευράς Ρόκετς.

Όσο για τους Κινγκς, ο Μονκ ήταν πρώτος σκόρερ 18 πόντους-7 ασίστ με 6/13 σουτ. 12 πόντους-6 ριμπάουντ πρόσθεσε ο ΜακΓκι.

Ο Βεζένκοφ έμεινε άποντος στο πέμπτο του ματς. Σε 11′ στο παρκέ μέτρησε 0/1 δίποντο, 0/1 τρίποντο), 1 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 1 μπλοκ.

Τα 12λεπτα: 33-19, 59-51, 71-68, 107-89

Οι Μάτζικ “πάτησαν” τους Λέικερς και έφτασαν στο 4-2

NBA (αποτελέσματα-βαθμολογία): Μόνοι αήττητοι οι Σέλτικς, έκτη νίκη για Νάγκετς

Σίξερς: Τέταρτη σερί νίκη κόντρα στον “μοναχικό” Ντουράντ με 22… κεράκια του Μάξεϊ!