Μπακς: Μεγάλη νίκη επί των Νάγκετς με επιβλητικό Γιάννη

2024-02-13T07:20:49+00:00 2024-02-13T08:42:05+00:00.

13/Feb/24 07:20

giannis-jokic-bucks-nuggets

Οι Μπακς κέρδισαν τους Νάγκετς με 112-95 στο Μιλγουόκι, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να κάνει μία εξαιρετική εμφάνιση 36 πόντων.

Του Βαγγέλη Παπαδημητρίου/ info@eurohoops.net

Τις 35 νίκες σε 54 ματς έφτασαν οι Μπακς, μετά την επικράτησή τους επί των Νάγκετς με 112-95 τα ξημερώματα της Τρίτης (13/2).

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς, με αποτέλεσμα να ξεφύγουν από τη δεύτερη περίοδο στο σκορ και να φτάσουν ακόμα και στο +28.

Οι πρωταθλητές ”μάζεψαν” την διαφορά στο τελευταίο 12λεπτο (21-32), όμως πλέον ήταν αργά για το κάτι παραπάνω, υποχωρώντας στο 36-18 της Δύσης.

Όλα αυτά με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να κάνει ακόμα ένα μεγάλο ματς με 36 πόντους (14/19 δίποντα, 8/14 βολές), 18 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα, 2 μπλοκς σε 30′.

Απόντος του Μίντλετον, ο Λίλαρντ πρόσθεσε 18 πόντους-5 ασίστ (6/15 σουτ), ενώ αγωνίστηκε για 5′ και ο Θανάσης με 1 ασίστ-1 κλέψιμο και 0/1 δίποντα.

Από πλευράς Ντένβερ, ο Γιόκιτς ήταν πρώτος σκόρερ του με 29 πόντους-12 ριμπάουντ-8 ασίστ και 13/25 σουτ-1/3 βολές. 14 πρόσθεσε ο Γκόρντον.

Τα 12λεπτα: 28-23, 60-44, 91-63, 112-95

Oι Σίξερς κέρδισαν τους Καβαλίερς, triple double o Ντόντσιτς, ξέσπασαν οι Ουόριορς

Οι Τίμπεργουλβς κέρδισαν τους Κλίπερς, απίστευτο triple double Γουεμπανιάμα!