Οι Ουόριορς σκόραραν μετά από επίθεση (σχεδόν) 28 δευτερολέπτων!

2024-03-17T10:08:22+00:00 2024-03-17T10:08:22+00:00.

17/Mar/24 10:08

Τα χρονόμετρα στο ματς των Λέικερς με τους Ουόριορς έγιναν αφορμή για…. τρελά σκηνικά.

Του Βαγγέλη Παπαδημητρίου/ info@eurohoops.net

Οι Ουόριορς πήραν μία σπουδαία νίκη στο Λος Άντζελες κόντρα στους Λέικερς με 121-128, στην επιστροφή του Στεφ Κάρι.

Το ματς μονοπώλησε το ενδιαφέρον μεταξύ άλλων για τα τεχνικά προβλήματα που υπήρχαν με τα χρονόμετρα του γηπέδου.

Χαρακτηριστικό είναι ότι το παιχνίδι είχε 20λεπτη καθυστέρηση στη τέταρτη περίοδο, προκειμένου να βρεθεί μία λύση.

Το καλύτερο όλων έγινε στις αρχές του τέταρτου 12λεπτου, όταν το ρολόι της επίθεσης των Ουόριορς άλλαξε ξαφνικά.

Ενώ ”έτρεχε” το ”24άρι”, το ρολόι από τα εννέα δευτερόλεπτα πήγε ξανά στα 24, με το Γκόλντεν Στέιτ να συνεχίζει!

Για να φτάσουμε στο καλάθι του Τρέισι Τζάκσον-Ντέιβις για το 96-104, 11 δευτερόλεπτα μετά την… δεύτερη επίθεση!